Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ő jó lenne nekem? (177cm,65kg)

Ő jó lenne nekem? (177cm,65kg)

Figyelt kérdés
( szeretnék egy kicsit fogyni, 5kg-t ). Állíthatom magamról, h jól tudok lovagolni, de ugratni szeretnék és azt csak most tanulgatom. Apa akar nekem venni egy csikót, akinek az anyai nagyapja angol telivér, nagyanja arab félvér, a maradék az kisbéri félvér. Szóval, ő jó lenne majd nekem ( most fél éves, az anyja nagyon jól ugrik) ha felnő? Addig tanulnék az anyjával és annak testvérével ugratni ( most 6 hónapos).
2011. aug. 14. 10:54
 1/10 x) ***** válasza:
Ha jól van nevelve és edzve akkor egész jó lehet.
2011. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell lefogynod. Én 180 cm vagyok és 65kg. (lány), fiúk jóval nehezebbek és Ők is ugratnak, szóval, ha csak emiatt szeretnél lefogyni, akkor inkább ne. Testömeg indexedet számold ki.
2011. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy, akkor nem kell lefogyj, magas is vagy, szóval szerintem normális az alakod. Inkább azon gondolkozz, hogy a ló mekkora lesz, ha odaérik, hogy belovagold. Elég magas vagy, úgyhogy ehhez szerintem minimum 175 marmagasságú ló lenne jó, nézd meg a felmenőit, melyik milyen magas, mert szerintem ha 170 cm lesz a ló, vagy kisebb, ami azért araboknál elég gyakori, akkor nem feltétlen jó, nem tudsz rendesen segítséget adni. Viszont ha ez mind jó, akkor nyugodtan vágjatok bele, két év alatt még sok tapasztalatot szerezhetsz, és addig nagyon szépen össze tudnátok szokni, ha te foglalkozol vele mostantól kezdve:) Sok szerencsét:)
2011. aug. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
háát, én nem vennék választási csikót.. igaz, hogy nagyjából lehet sejteni, hogy milyen alkatú, vérmérsékletű, képességű lesz az anyja, és esetleg a testvérei, féltestvérei alapján, de az alatt a három év alatt annyi minden történhet vele. nem csak arról van szó, hogy egy csikót elég könnyű elrontani (főleg ha méncsikó), de a legelőn is történhet vele baleset, és attól függetlenül el kell majd látnod a következő 20-25 évben, hogy tudsz-e rajta lovagolni, vagy sem. persze végül úgyis neked kell döntened
2011. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kanca, kb 168 cm lesz.(Szülei alapján).Amúgy köszi az eddigi válaszokat :)
2011. aug. 14. 22:49
 6/10 A kérdező kommentje:
Az igaz, h történhet vele valami, de mivel annál az embernél lesz tartva, ahol lovagolok is ( az anyján), meg közeli barátunk a fickó és ért hozzá, mindig örül, ha megyek és végig "felügyel", de téll nem terhes neki a dolog, mert már idősebb és 2 kancája van és nincs ki lovagolja őket.
2011. aug. 15. 10:49
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne vegyétek meg, az a lovacska nagyon pici lesz neked szerintem... Viszont ha így lovagolhatsz, hogy ismerős, és egyedül foglalkozol a lovakkal, akkor ha odanő, akkoris te fogsz valószínűleg foglalkozni minddel, akkor is, ha nem a tiéd, szóval én várnék vele, így is szeretgetheted, így is lovagolhatod te, de szerintem nagyon aprócska lesz hozzád...
2011. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ha azt nem számítjuk, hogy kicsit hülyén néznék ki rajta, attól elbírna? Meg lovagolhatnék rajta, nagyjából tudnék rendes segítséget adni?
2011. aug. 20. 14:28
 9/10 anonim ***** válasza:
persze, csak ugratásnál nagyon nem jó ha olyan kicsi hozzád képest. viszont ha még sokat fogsz nőni, akkor már nem jó ha olyan sokat lovagolsz rajta, mert nem fogsz tudni rendesen segítségeket adni, és akkor más lovak meg már nem értik meg, mit akarsz ^^ amúgy neki sem annyira jó, ha túlnövöd.
2011. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már nem hinném, hogy fogok nőni és köszönöm a válaszokat
2011. aug. 28. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!