Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy kell sarkantyúval lovagol...

Hogy kell sarkantyúval lovagolni? Mitől függ a sarkantyú mérete, állása (ferde, egyenes) Milyen sarkantyú típusok vannak, mikor milyet kell használni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sose lovagoltam még sarkantyúval de holnap fogok. Nem tudom hogy hogyan kell. Jó nyilván finomabb segítségeket kell adni de ugyan úgy határozottan.
2011. aug. 19. 18:56
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Na mit gondoltok a sarkantyúról?
2011. aug. 19. 19:16
 12/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs másik de majd lehet kérek, mert tényleg elég durván néz ki.
2011. aug. 19. 19:17
 13/19 anonim ***** válasza:
Azt hittem ismerem a lovat :D Tudom hogy kevés erre az esély de azért megpróbáltam :D
2011. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hú, ez egy elég durva sarkantyú =/ De nyugi, ha jól mennek a csizmasegítségek, akkor nem lehet nagy baj, mert a sarkantyú alapvetően a csizmasegítségek felerősítésére szolgál :) Rá fogsz érezni előbb vagy utóbb, hidd el. Ha gondolod, nyugodtan beszélj erről az oktatóddal is, mondd el a véleményedet ;)
2011. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ha szabályosan ülsz a lovon akkor nincs jelentősége.de ha rosszul tartod a lábad akkor a rendes ló tudatni foglya veled ,hogy nem tudsz lovagolni! nekem pörgős csillag van rajta de a lóhoz nem ér!
2011. aug. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A sarkantyú finomabb jelek adására szolgál, nem arra hogy ha lusta a ló majd azzal rugdosom. Ha "kötelező" felvenned a lóhoz, akkor inkább válts lovardát.

A sarkantyú precíziós feladatokhoz, oldalléptetések, ugrásváltások stb.-hez kell, mivel ott már nem mind1, hogy 5cm-rel hátrébb vagy előrébb van a lábad.


Ha valaki akkor használja, ha lusta a lova, akkor a ló és nem figyel a csizma segítségre, akkor egy hónapon belül megszokja a sarkantyút is és arra se fog reagálni...

2011. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek az uccsó válaszolóval. Hidd el nekem is volt dolgom már nagyon lusta lóval de sarkantyú eszemben sem volt és mindig sikerült megoldani. A végére már annyira kiismertem a lovacskát h nagyon szépen ment alattam:)
2011. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, ma kipróbáltam és úgy éreztem magam mint egy állatkínzó jó persze ez egy kicsit túlzás, de tudtam hogy nem esik neki jól. Ellenkezett ahelyett hogy ment volna, de végül megadta magát és ment. A vágtába ugratásnál viszont jól jött, mert könnyebben ugrott be nem kellett egy körön keresztül élénkíteni az ügetését. :) Csak nem tudtam igazán oda tenni magam, féltem hogy mikor nyomom túl erősen oda, nem mertem hajtani az elején. Most lehet hogy gyengének gondoltok ami egyáltalán nem igaz de én le akartam venni amit az oktatóm nem engedett. Azt mondta: "Hollóhoz amúgy is kell sarkantyú meg neked is meg kell szokod valamikor." Aztán úgy belejöttem, de mindig figyeltem hogy ne nyomjam túl erősen oda. Amúgy szerintem tök fölösleges volt mert ugyan úgy mentünk mint sarkantyú nélkül... Rendíthetetlen. :S ::) Amúgy olyan a ló hogy lehetsz vagány meg minden hogy te majd megtartod de ááá azt a lovat te akkor se viszed ki legelni ha te a világ legerősebb emberei közé tartozol. Pláne az én 50 kg-ommal aztán egy közel 600 kg-os lovat nem tartok vissza ha a fejébe veszi hogy be megy a zabtárolóba vagy beront egy másik lóhoz. Húzom húzom csapkodom a hasát a vezető szár végével ő pedig szépen nyugodtan húz és húz. :D De lovaglásnál semmi baj nincs vele. Meg hát futószárazásnál hülye még. Egyébént eladó! Persze nem kínálni akarom! :)
2011. aug. 21. 22:33
 19/19 A kérdező kommentje:
Ja és másik sarkantyúval lovagoltam mert ekkora sarkantyú a tanyán senkinek sincs! :9
2011. aug. 21. 22:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!