Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen idős korig ajánlatos...

Milyen idős korig ajánlatos lovat venni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 20. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, lényeg, hogy legyen aki gondozza a halálod után is, akkor akár kilencvenévesen is vehetsz.
2011. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. ha van időd, tudásod és ahol tartod, akkor lehet kicsikót venni.

Ha nincs időd, de van tudásod, akkor lehet belovagolt, vagy belovaglásra kész csikót venni.

Ha nincs tudásod, akkor érdemesebb egy már nem csikó lovat venni, olyan 7-8 éveset.

Ha teljesen kezdő vagy, akkor egy öregebb és nyugodtabb, 10-12 éves lóval érdemes kezdeni. Persze ez csak druva általánosítás, ne kezeld szentírásként.

Annyi biztos, hogy én 12 éves kor fölött már nem nagyon vennék lovat, illetve hát attól függ mennyiért adják...

2011. aug. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
13 éve lovagolok már,tehát tudás az meg van
2011. aug. 20. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy éves vagy, gondolom most még megvan a fizikumod a lótartáshoz, lovagláshoz, de azért annyit érdemes számolni, hogy egy ló 20-25-30 évig is elélhet.

Tehát ha élete végéig biztosítani tudod neki a maximumot, akkor jó. Én azt nem mondanám, mint az első, hogy halálod után is legyen elintézve a biztos helye, mert az tuti biztos, hogy a rokonok az első vágóra beadják, jobb esetben kupecnak...

Ha csak nincs a családodban egy fiatalabb egyén, aki szintén ért valamicskét a dologhoz, és szereti a lovakat, de én ebben akkor sem utaznék.

2011. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*hány -éves vagy
2011. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
19 és időm mint a tenger
2011. aug. 20. 11:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Óóó, hát akkor nincs itt gond, személy szerint azt hittem, azért kérdezed, mert már egy előre haladottabb korú személy vagy. :)

Akkor tényleg ha van idő, van megfelelő anyagi háttér, és kellő hozzáértés, sok sikert!

2011. aug. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!