Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelentenek pontosan ezek...

Mit jelentenek pontosan ezek a kifejezések?

Figyelt kérdés
Eljátszottam a díjlovaglás gondolatával és a neten olvastam M szintű díjlovagló programokat ( bocsánat ha rosszul fogalmaztam de semmi tapasztalatom ilyen téren :S) tehát táblázatokat amiben le vannak írva a feladatok. És sok olyat láttam hogy összeszedett ügetés, vágta, nyújtott ügetés és még sok más. Valaki le tudná írni az összes ilyen dolgot hogy mi a különbség pl. összeszedett és nyújtott ügetés, vágta stb. között? Köszönöm a válaszokat előre is :)
2011. aug. 20. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
32%

Hát már bocsi de nem fogok neked itt több olalt leírni...

Légyszíves keress rá interneten vagy kérdezz meg egy oktatót :) (Egyébként egy normláis és kiképzett oktató ezeket megtanítja vagy legalább tudja és ha megkérdezed tud rá felelni és nem nekünk kell több oldalt írni =)

2011. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nyujtott ügetésbe tágabb keretbe van a lo hosszabb lépéseket tesz meg és nagyobb toloeröt fejt ki a hátuljával ez a feladat az egyensuly képeségét is vizsgálja.

összeszedett ügetésbe szükebb a keret, feljebb van igazitva , lebegösen felfele is mozdul a lo kisebb lépéseket tesz meg itt az ütem tisztaságát és az átengedöséget is nézik.vágtánál kb ugyan ez.

2011. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, erről könyveket szoktak írni, nem két mondatot. Akármilyen lovassportban is gondolkodsz, csakis úgy megy, ha van megfelelő edződ, ő pedig el fogja szépen magyarázni neked, mi micsoda.
2011. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 x) ***** válasza:
Egyébként ha egyszer eldöntöd hogy díjlovas akarsz lenni, akkor oktatóhoz kell járnod és ő majd mindent elmagyaráz. És igazán könyvekből sem lehet ezt megtanulni. (bár a díjlovaglás terén pont nincs tapasztalatom) Szerintem ehhez gyakorlat kell. Én például sose értem az ilyen túlmagyarázott szakszavakkal teletűzött leírásokat a lovaglásról :)
2011. aug. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!