Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A csatlakozás nélkül is el...

A csatlakozás nélkül is el lehet nyerni a ló bizalmát, vagy szükség van a csatlakozásra?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 19:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Mért ne lehetne? Ha rendesen foglalkozol vele az igényeit kielégited és érzi ,hogy nem ártasz neki akkor meg fog bizni benned mindenféle varázslat nélkül.
2011. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Kedves nyulbarát, kezd szemet szúrni a túlságosan is szakmai lovaselméleted. (Nem csak ennél a kérdésnél)


Mi az, hogy varázslat? A természetes lókiképzés (ide tartozik a csatlakozás is), nem varázslat, nem woodoo, hanem KOMMUNIKÁCIÓ. Idegesítő, hogy sokszor teljesen hülyének tudod nézni a kérdezőket, lekezeled őket, nem is segíteni akarsz, hanem inkább a saját "tudásodat" fitogtatni. Nem is beszélve az olyan módszerekről, amiket nem ismersz eléggé, vagy Te éppen nem adod rá áldásodat, akkor az már mindjárt varázslat, meg rossz lovaglás, hozzá nem értés, stb.

És most nem csak az ittenire gondolok, már régóta érik bennem, de ez az utolsó kiverte a biztosítékot.

Nem beszélve arról, hogy sokszor a válasz, amit nyújtasz, nemhogy segít a lovasnak, hanem méginkább összezavarja.

Tisztelem, és becsülöm a szakszavaidat, meg kifejezéseidet, de az itteni lovasok nem arra kíváncsiak, amit könyvből is ki lehet olvasni, hanem esetleg tapasztalatlanabb lovasok számára is érthető magyarázatra, tippekre.

Természetesen le leszek pontozva, de nem érdekel, mert sokszor már tűrhetetlen, amilyen hangnemben, meg ahogy beszélsz itt az első nem egyetértés után lovasokkal, meg ahogy a TE tudatlanságodnak köszönhetően ítélsz el bizonyos módszereket.

Ha lenne bármi kis közöd is a lókiképzéshez, (itt értem a természetes lókiképzést), vagy ha meggondolatlan válasz helyett egy kicsit utánaolvasnál egyes dolgoknak, még képletesen sem mondanál "varázslatot", meg más helyeken más kérdéseknél egyéb hülyeségeket.


Látszik rajtad, hogy a mezei dolgokhoz azért valamennyicskét értesz, én nem effajta tudásodat kérdőjelezem meg, mert az alapképzéssel kapcsolatban vannak jó tanácsaid, de legyen már bennünk egy kis tolerancia, meg mások, más módszerek elfogadása. :)


Lovasbarátsággal: Egy válaszadó

2011. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%
nem leszel lepontozva de félre értettél! a varázslat szot nem rosszbol mondtam és azért használok szakszavakat mert nem mindig egyértelmü a kérdezö tudása nem lehet tudni ,hogy nem e esetleg egy szakember!Az meg ,hogy összezavarok másokat én eröl azt gondolom,hogy nem kötelezö megfogadni a tanácsaimat és ha már olvastál több válaszomba egyértelmü lenne , számodra hogy nem a tudásomat fitogtatom én csak a tapasztalataimat mondom el de ezen az oldalon ha jot irsz ha nem ugyis lepontoznak és itt a legföbb célja a kötözködés az embereknek a másik válaszoloval sajnos de gondolj amit akarsz!!!!!!!!
2011. aug. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
ja és nem én fenyegettem meg egyes embereket azal,hogy megtalálom meg ,hogy elmegyek hozzá mert volt már ilyenre is példa ,hogy valaki ezt irta, ezis csak az embereket minösiti ezen az oldalon!
2011. aug. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Félre ne érts kérlek, én nem kötözködni szerettem volna, csak elmondtam a véleményem, és köszönöm, hogy gyors, bunkó módú lereagálás helyett figyelmesen elolvastad, és értelmes, kulturált hangnemben válaszoltál. :)



Viszont, a kérdezőnek sem lesz kellemes, ha törlik a kérdését, így ON:


Természetesen kifejezett csatlakozás nélkül is bízhat benned a ló, elérheted, hogy veled akarjon maradni, de a csatlakozással sokat könnyíthetsz a dolgon.

Egyszerű, mezei kommunikációval meg tudod vele értetni, hogy a vezetője, de a barátja vagy. Megtanítod neki, hogy úgy tekintsen rád, mint kicsit egy lóra, kicsit egy emberre. Én azt vallom, hogy a csatlakozás nem 'létszükséglet', ellenben nagyon hasznos, és jó dolog. Hihetetlenül bizalomfejlesztő, hiszen vegyünk például egy alap esetet.

Ló, és ember.

Ló: Látom, hogy itt vagy, és jót akarsz, de azért legyen meg a távolság.


Magyarul egyik szeme rajtad, másik szeme a menekülési útvonalon. A csatlakozással pontosan azt tudod elérni, hogy mindkét szeme rajtad legyen, ne keresse a menekülési útvonalat, a csatlakozással rásegíted a lovat az elfogadásodra, és arra, hogy téged is elfogadjon, mint vezetője. :)

2011. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
64%
Több olyan lovat lovagoltam már be, hogy még a közelükbe sem engedtek senkit, az előző hely rossz tartása miatt. Az elsőnél még nem ismertem a csatlakozás módszerét, ezért különféle módszerekkel próbáltam belopni magamat a szívébe. Egy kis alma/répa, jutifalat, sok simi, egyebek. Sikerült elérnem mindazt, amit azoknál a lovaknál, akiket rendszeresen csatlakoztattam, DE sokkal hosszabb idő alatt. Három-négy csatlakozás után a paci követett, ha elmentem előtte, a legelőn elém vágtázott, bújt, fele idő alatt.
2011. aug. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 x) ***** válasza:
21%
Szerintem csatlakozás nélkül is működik csak türelem kell hozzá. Szerintem ugyan olyan bensőséges kapcsolatot lehet kialakítani törődéssel is. Nem kell ehhez csatlakozás. :)
2011. aug. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
21%

Edző vagyok, versenyző, tenyésztő, szóval láttam már pár lovat az életem során. Most nagyon divat lett ez a csatlakozás mizéria, ami természetesen sokkal jobb, mint a felsőbbrendű, ostorral idomító kategória, de teljesen fölösleges. Ha tisztességesen, emberségesen, szeretettel közelít valaki egy lóhoz és még netán valamelyest elfogadható lovas is, akkor semmiféle csatlakozásra vagy egyéb hókuszpókuszra nincs szükség.

Kedves második, csatáztam már párat itt nyúlbaráttal, de ennyire nem kéne kirohannod ellene - még csak nem is durván szakszavakból áll a mondandója általában, csak látszik, hogy valóban foglalkozik lovakkal és tanult már egyet-mást. Ezen az oldalon meg sajnos rengetegen vannak olyanok, akik már kétszer láttak lovat és rögtön olimpiai bajnok tudásúnak érzik magukat. Pedig ha így lenne, nem tennének fel teljesen agyament kérdéseket.

Kérdező, ez természetesen nem a te kérdésedre vonatkozott, azzal nincs semmi baj. :-)

2011. aug. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

igen el lehet

Nyúlbarát hozzászólásai nem túl szakmaiak, mármint meg lehet érteni őket /annak ellenére hogy van hogy nem értek vele egyet, azt látom hogy ő látott már lovat közelről.../ . Azért vannak a szakszavak hogy nevén tudjuk nevezni a dolgokat..

2011. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
köszönöm ,hogy probáltok megvédeni! De látjátok hiába,már ugy látszik arol is én tehetek ha valaki (nem lenézés részemröl) a hozzá nem értése miatt nem érti amiket irok .Csak ismételni tudom magam,NAGY AZ ISTEN ÁLLATKERTJE!!!!!!
2011. aug. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!