Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Muszály minden nap megmozgatni?

Kicsimelcsi kérdése:

Muszály minden nap megmozgatni?

Figyelt kérdés

Mamámék szeretnének nekem lovat venni, csak az az egy kérdésem lenne hogy baj ha nem minden nap lovaglom?

Sajnos csak szünetekbe tudok lejárni esetleg hétvégéken amikor nincs suli, mert nagyon messze lakom! :(


2011. aug. 28. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Akkor inkább ne vegyenek lovat. Egész nap a boxban állna, jó esetben hétvégéken és szünetekben meg lenne mozgatva, hát ha ló lennék, nem ezt kívánnám magamnak.
2011. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. A ló rosszul tűri a drasztikus terhelésváltást, ha nem is lovagold mindennap, de minden másnap azért kéne. Egyébként is mi a fenére jó egy ló, amit az év nagyrészében nem látsz?! Ez így marhaság. Akkor kell neki keresni bértartást a közelben...
2011. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaz, ha heti egyszer tudsz hozzá kimenni és nincs, aki mozgassa, nem éri meg. Sen a lónak, sem neked. Egyébként ha sikerül kifognod egy olyan lovat, ami menősebb, akkor az egy hét állás után úgy elvisz, hogy csak nézel. Akkor is, ha esetlegesen nem boxban áll, hanem egy legelőn vagy ilyesmi. Szóval vagy bértartás és megkéred, hogy legalább futószárazzák le, ha nem tudsz menni vagy ne vegyetek lovat meggondolatlanul.
2011. aug. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha mégis a lóvásárlás mellett döntenek, mondd meg nekik, hogy rögtön kettőt vegyenek, ugyanis társ nélkül könnyen bediliznek, unatkoznak
2011. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem muszály.

Muszáj.

2011. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mire kéne a ló nekik? Nekem is van több lovam, faluban lakom. De én napiszinten kocsi előtt járatom őket, munka miatt, Lovagolni nem szokták őket nagyon sűrűn. Ha szekér elé lesznek fogva, akkor még éppen ellesz egy hétig.
2011. aug. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Nem boxba lenne, lenne egy külön kifutója, köszönöm a válaszokat, én sem akarok rosszat a lónak inkább elfelejtem :)

2011. aug. 28. 10:16
 8/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak, vagy keress közelebb bértartást és járj ki minden másnap, vagy hagyd. Nem lenne jó a lónak, nem lenne elég annyi mozgás :). De ettől még eljrhatsz lovagló órákat venni hétvégente :)
2011. aug. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább ne is vegyenek, mert a lónak szüksége van törődésre, és ha csak egész nap a boxban áll, annak úgy semmi értelme. A lovaknál nagyon fontos a kondíció!
2011. aug. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!