Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell megmozgatni a...

Hogyan kell megmozgatni a bobtail kutyust?

Figyelt kérdés
Megfelelő e számára a biciklis futtatás?
2009. jún. 16. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Mérettől és kortól függően minden kutyát hasonlóan kell megmozgatni. Természetesen jó neki a futás bicóval, de gondolj csak bele, nem nagy élmény. A kutyának nincs ideje szaglászni, és közülnézni, és csak a gazdira kell figyelni, hogy merre megy. Mi is szoktunk így futni, de azért iktasd közbe, hogy megállsz, és hagyod szaglászni a kutyust.
2009. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

aportírozz vízben. A bobtailnek baromi nagy mozgásigénye van, rengeteg kell vele mozogni. menj el vele egy vizes helyre ahol van egy patak/folyó akármi, de ne legyen túl mély. Állj a víz széléhez és a utyusnak dobd a vízbe a labdát. Mivel a vízben való futás kicsikét nehézkesebb mintha szföldön futna így estére tuti kimerül. Ezt szerintem megcsinálhatod hetente 3x-4x ha van időd, 2-3 órát. vagy az a biiklis futás sem rossz, de ahogy az elöttem válaszoló írta néha állj meg és hagyd szaglászni a kutyut. vagy egyszerűen vidd el simán sétálni.

Szárazföldön is aportírozhatsz, csak ott többet.

2009. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólókat kiegészíteném annyival, hogy 1-másfél éves kora előtt ne bicikliztesd a kutyát. A fejlődő csont-, porc-, izom-rendszerre a megerőltető terhelés káros. Láttam már olyan husky-t, aki 2 éves korára alig bírt lábra állni, mert a gazdik - ugyan jó szándékkal - de agyon futtatták a kutyát, ráadásul a felmenői között volt diszpláziás ős. Bár a bobtail-oknál nem jellemző a dp, de a gyerekkori túlzott mozgatás erősen "támogatja" az öröklött dp kialakulását, elmélyülését.
2009. jún. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha nem baj még valamit kérdeznék:

A bobtail számára alkalmasak e a kutyás sportok és ha igen akkor melyik sportág a legalkalmasabb számára?

2009. jún. 17. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!