Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most ez igaz? (lent)

Most ez igaz? (lent)

Figyelt kérdés

"Ismerősömnek" Sodrott és Hidegvérű lovai vannak, és nekem azt mondta, hogy a Sodrottat és a Hidegvérűt már 2-2,5 lehet lovagolni , mármint ,hogy kicsit rálehet ülni lépni.És azt mondta azért mert pl. a telivérek is 1,5-2éves korukban már versenyeznek.

Ez igaz, hogy ennyi idős lovakra mármint Sodrottra és Hidegvérűre 2-2,5 évesen lehet ráülni?

Mert én úgy hallodtam, hogy egy lovat 3-3,5 éves korába kezdik belovagolni..


2011. aug. 28. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Nem egészen. Valóban van, hogy hidegvérűre fél évvel korábban, tehát 2,5 évesen ráülnek, de ez neki se használ, csak jobban viseli, mint a melegvérűek. De két év az mindenképpen korai.

Az indoklás viszont abszolút marhaság, a telivérek később súlyos problémáktól szenvedhetnek, konkrétan le szoktak sántulni. Az egész galopp pedig egy mocskos húsdaráló, ott a ló nem számít, ha megdöglik akkor is pénzt kell hoznia, aki nem elég gyors az kapásból megy vágóra. gusztustalan...

2011. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez egyáltalán nem igaz!!! a fogathajtó lovakat lehet bekötni 3évesen! egy normál lovat 4évesen lehet betörni!
2011. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nállunk egy kisbéri félvér van 3 éves és már fél éve lovagolják... :)
2011. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a telivérek nem azért sántulnak le mert 2évesen már bevannak lovagolva...az angoltelivérek korábban ésnek és már másféléves korukra összefornak a csontok a lábába..azért sántulnak le,megy tönkre a lábuk mert nagyon hajtják öket..és pl egy normál lonak 2éveskorára alakul ki rendesen a lába és 2,5évesen is el lehet kezdeni öket lovagolni de azt is ugy h könnyű lovassal(50-55kg max)és nem széthajtani hanem csak finoman lovagolni...a hidegvérüeknél is ugyanez a hejzet csak ott egy picit nehezebb lovast is rálehet ültetni:)
2011. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
A gáz csak az, hogy a telivéreket 2 éves korban már versenyeztetik, szóval jóval hamarabb lettek belovagolva... Egyébként attól, hogy rá lehet ülni lépni stb, attól még lehetne mindenki annyira türelmes, hogy kivárja a három évet, szerintem az a fél év se nem oszt, se nem szoroz, és egyébként a lovat belovagolni nem csak lépés, többet kell dolgozni, amihez mivel fiatal, hanyagolni kéne...
2011. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!