Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hány éves kortól lehet pacit...

Hány éves kortól lehet pacit venni (egy kicsit érdekesen fogalmaztam meg a kérdést, bőv. Lent)?

Figyelt kérdés
Mármint azután hogy elválasztják az anyjától. Ez hány évesen történik meg?
2011. szept. 1. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
kb fél évesen.
2011. szept. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

6 hónapos korában de csak 3-4 évesen lehet ráülni.

van aki már 2 évesen lovagolja de így tönkre megy a ló háta szóval nem egyszerű.

Ha kezdő lovas vagy és van sok pénzed (hogy eltartsd a lovat) akkor inkább vegyél egy nyugodt 8-12 éves kancát vagy heréltet :)

2011. szept. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Ha kezdő vagy akkor ne te akard felnevelni.
2011. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

1 éveskoráig hagyni szokták az anyja mellett.

az, hogy mikor lehet lovagolni az a fajtától is függ, egy telivér már 2évesen versenyez, de persze csak 50 kilót visz. a melegvérüeket, félvéreket 3évesen lovagolják be.

2011. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. szept. 1. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Az én lovam fél évesen került hozzám. De még utána egy fél évig egy másik kanca mellé szegődött. Egy évesen kellett volna elválasztani inkább. Ma már kiegyensúlyozott, nyugodt ló, csak láttam rajta csikóként, hogy szüksége lett volna még egy kis időre anyucival.
2011. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!