Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtázás? Mikor fogom magam...

Vágtázás? Mikor fogom magam biztonságban érezni?

Figyelt kérdés
annyira fura nekem a vágtázás,mert oylan nagyot dob hogy szinte repülök ki és nem tudom hoyg leszek képes kapaszkodás nélkül vágtázni,mit kellene tennem,mért érzem ezt??
2011. szept. 1. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
mert nem jó a lábmunkád. azzal kéne tompítanod a ló mozgását, úgy hogy a tested szinte egyvonalban (egy magasságban) haladjon
2011. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Én 1 évig lovagoltam, és nem tudtam megszokni a vágtát. Utáltam. Ügetni azt nagyon szerettem viszont.
2011. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Nem írtad, hogy mióta lovagolsz. Belejössz, szerintem a legkényelmesebb jármód. Telivérem van, direkt azért választottam ezt az energikus lovacskát, hogy naphosszat csak vágtázhassak vele. :)

ha egyszer megérzed az egyensúlyt, akkor neked is hamar megtetszik majd. a kulcsa a sok gyakorlás.

2011. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Szorítanod kell a térdeddel és a comboddal is, és a derekadat el kell lazítanod. ha nem vagy elég laza, akkor bizony kidob a nyereg. Fontos, hogy képes legyél felvenni az ütemet, mert különben nem lesz kényelmes és ugyanúgy kidob a vágta.
2011. szept. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

A pattogást a nyeregben nem a lábmunka fogja ellensúlyozni, hanem a korrekt ülés. Ha az nincs meg, a lábmunka sem lehet jó.

Igyekezz a nyereg lemélyebb pontján, laza csípővel-derékkal ülni, a vállad egy picit hozd a függőleges mögé. Ideális esetben ugyan a váll-csípő-sarok egy egyenesre esik, de a tanulási szakaszban sokkal könnyebb, ha a váll hátrébb jön.

Mindenképpen futószáron, voltizshevederrel kell a vágtát tanulni, egyrészt biztonságos, másrészt gyakorlatilag a legkényelmesebb. Nem baj, ha még nem szorítasz a comboddal - később természetesen meg kell tanulnod azt is, de most csak az egyensúlyra figyelj. Ha megtanulsz elengedetten, görcsölés nélkül ülni, utána jöhet a lábmunka.

2011. szept. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
utolsó jól mondja, de ha nincs voltizsheveder, akkor próbálj kengyel nélkül vágtázni. a csípőd legyen laza, ugyanakkor feszítsd meg a hasizmodat és a hátad legyen egyenes. enyhén hátra is dőlhetsz, de ne túlzottan. egyébként az is lehet a gond, hogy kapaszkodsz, mert ha elöl fogod a kápát, akkor valószínű, hogy görnyed a hátad, a hasad meg beesik, így felborul az egész ülésed. lassanként próbáld elengedni a kápát, és csúsztatsd a kezed a combodra - ne aggódj, a gravítáció segíteni fog :)
2011. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
1 éve lovagolok,a téli kihagyást is belevéve (4 hónap) sajnos az esös idö nem nagyon engedte hoyg gyakoroljam a vágtát mivel nincs fedett pálya. amugy voltizshevederrel vágtáztattak,ezelött meg ugy hogy kapaszkodtam elöl a nyeregben de ugy olvastam hogy az nem jó mert akkor az ülés nem lesz jó max ugy lehet hogy egyik kéz elöl másik hátul kapaszkodik. amugy már volt hogy megindult alattam a ló vágtában és gond nélkül kiültem pedig akkor nem is kapaszkodtam hanem a szárakat fogtam,de igy futószáron borzalmas mivel belülre is kell terhelni hoyg ne szálljak ki oldalra. annyira idegesit hogy már más tud vágtázni én meg még mindig nem tudok pedig oylan jó lenne mivel emiatt is nem merek még a saját lovammal kimenni terepre.
2011. szept. 2. 14:54
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
majd ha megtanultál lovagolni akkor élvezni fogod!
2011. szept. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Engem nem futószáron tanítottak, hanem egyből nekem kellett beugratni a lovat. Nem volt semmi baj, ki tudtam ülni. Futószáron viszont nekem sem ment olyan jól.
2011. szept. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Szorítsd combbal és lábszárral erősebben,és úgy próbáld a vágtát
2011. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!