Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi alegjobb féreghajtó egy lónak?

Mi alegjobb féreghajtó egy lónak?

Figyelt kérdés
Szerintem férges a lovam,de még állatorvossal nem beszéltem,("holnap fogok")és nem tudom mit adjak neki.Mindenképp orvost hívjak???
2011. szept. 4. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
fokhagyma
2011. szept. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gélike válasza:
51%
Szerintem mindenképp hívj orvost,mert nehogy baj legyen belőle!
2011. szept. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak féreghajtó paszták, ezek nem is vénykötelesek, sztem lovaboltban kaphatók.
2011. szept. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a féreghajtáshoz nem kell állatorvos, egyszerűen odaállsz mellé, mintha kantároznád, és a szájszegletébe nyomod a pasztát. mivel mindegyigy másmilyen spektrumú, minden alkalommal (vagyis évente minimum 2szer, versenyre járó lovaknál 4szer) más márkát használj (a bélférgek képesek alkalmazkodni a féreghajtóhoz) vagy az összes lovat egyszerre kell féreghajtózni, vagy pár napig különítsd el a többitől, és a szokásosnál sokkal gyakrabban szedd össze utána a trágyát, nehogy újrafertőződjön
2011. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi évente 3X csinálunk féreghajtást, általában 2 hajtásonként cserélünk pasztát. Állatpatikában kapható vény nélkül többféle is, ott is tudnak segíteni ezügyben. Mi vacsora időben adagoltuk.
2011. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg az Equimax a legjobb. Galandférgek ellen is hatásos. Évente min. 2x tavasszal és ősszel kel féregteleníteni. Ez mindenkép valami széles hatóspektrumu legyen. A köztes féregtelenítések lehetnek egyszerűbb fajtákkal is. 10 lóból 9 férges állt. Főleg a legelőre járó lovaknál gyakori.
2011. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi,mindenkinek
2011. szept. 5. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!