Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féreghajtó tabletta után hány...

Féreghajtó tabletta után hány napig "normális" a hígabb kaki kutyánál? /többi lent/

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy 1 éves pincsit. Bechipeltettük, kapott féreghajtó taplettát. Egyelőre nem oltották be mert nincs oltási könyve, és nem tudjuk teljesen egészséges-e, csak néhány nap megfigyelés után kaphatja meg ha nincs gond. Hétfőn kapta féreghajtót, de még ma is fosott. Eddig maradékokon élt, most konzervet, száraztápot kap keverve. Most hogy fosik, főztem rizst és csirkehúst hogy kíméljem a beleit. Holnap állatorvoshoz visszük, de addig is szívesen veszem a válaszokat. Ő Lizi a mi kiskutyánk:

[link]


2011. júl. 15. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem feltétlenül a féreghajtó hatása, egy pár nap kell az emésztésének, hogy az eddigi hulladékról átálljon a neki megfelelő tápanyagokra (a konzervet elhagynám a helyetekben, és a tápot amíg fosik beáztatnám neki, mondjuk hús alaplébe, ha éppen az van otthon, mert így kicsit könnyebb megemésztenie. Amint beállt a széklet, mehet simán a táp. A konzervnek túl sok tápértéke nincs, lévén 80%-a víz.)

Remélem a doki sem fog rosszabb hírt mondani, mint az én elképzelésem:)

Jó kutyázást!

2011. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mi is hasonló dologra gondoltunk, de azért jobb ha a doki megnyugtat, vagy ad rá gyógyszert. :)
2011. júl. 15. 17:53
 3/3 anonim ***** válasza:
Közvetlenül a féreghajtótól soha nem megy a kutya hasa.a szüleimnek 4 nekem pedig egy kutyusom van.de lehet féregfertőzés van a háttérben és azt lehet hogy ilyen formában hajtja ki belőlle.tudom eléggé gusztustalan de nézzétek meg a székletét jó alaposan hogy mi is van benne.egy kis fa ággal vagy valamivel húzogassátok szét a székletet és nézzétek meg.ha cérna tészta kinézetű idegen dolgot találtok akkor az lesz a féreg.de van olyan is amit szabad szemmel nem láthatunk.esetleg rá lehet tenni két hét múlva egy Advocate spot-ont is mivel az is rengeteg külső és belső élősködőre jó többek között a bolha és szúnyog ellen is.utóbbi szívférgességet terjeszt ami nem gyógyítható bár hazánkban még ritka esetnek számít de van.de az advantix is jó még szúnyog ellen.az etetéséről pedig csak annyit hogy valóban nem kell konzerv mivel az gyakran okoz hasmenést és még a tápanyag értéke is nagyon kevés.én személy szerint fölösleges pénzkidobásnak tartom.vegyetek neki inkább jó minőségű tápot pl.acana vagy orijen.egy ilyen kis csepp kutyusnak egy 7 kg-os zsák(ami nem drága) nagyon sokáig elég hidd el nekem mivel egy kis havanese-el élek nagy nagy boldogságban aki már nagylány nem kölyök mégis kb.3 hónapig elég neki vagy még tovább.Sok sikert és boldogságot a kis hölgyhöz,nagyon aranyos de tényleg :)
2011. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!