Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kengyel? Segítség. (lent)

Kengyel? Segítség. (lent)

Figyelt kérdés

A jobb sarkamat nem tudom lenyomni a kengyelbe. Még egy kicsit se, teljesen fent van. Ez most hosszú, hogy miért meg más történet. Lényeg, hogy nem tudom lenyomni, Ha sportcipőbe lovagolok akkor tövid belecsúszik a kegyelbe, ha lovahlócsizmába/cipőbe akkor is belecsúszik.

Mostanába már kengyel nélkül lovagolok. Mert ha belesúszik és ha pl. megijedt a ló én meg leesek hát nem szívesen "szántanám" fel a földet. Meg kengyel nélkül nem igazán jó.


Tudtok valami tippet?

Vagy esetleg próbáljam ki ezt? [link]

A bal lábbammal nincs gond, a sarkamat letudom nyomni.


2011. szept. 14. 21:20
1 2
 1/13 x) ***** válasza:
34%
Igen, talán érdemes lenne egy speciális kengyelbe beruházni. De egyébként mennyi ideje lovagolsz? Mert ha még kezdő vagy akkor ez annyira nem nagy probléma, mindenkivel előfordul főleg ha az egyik lábadat kevésbé tudod használni így nincs megfelelő egyensúlyod :) Szerintem egy ideig próbálj meg kengyellel lovagolni és csinálj egyensúly gyakorlatokat hogy megszokd a tényt hogy nem tudod egyformán tartani a két lábad. Ha pár hét után sem javul a helyzet akkor érdemes venni egy ilyen speciális kengyelt, bár nincs tapasztalatom ilyesmiben úgyhogy lehet hogy annyira mégsem jó, vagy még rosszabb. De az ötlet meg a formatervezés jónak tűnik.
2011. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem megpróbálhatod a távlovas kengyelt.

Ez segít, hogy ne csússzon bele a lábad a kengyelbe.

2011. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Csatolj eggyel rövidebb kengyelt azon az oldalon, és használj biztonsági kengyelt. Szerintem, ha megfelelő biztonsági kengyelt használsz, akkor nem lesz gond ezzel, de jó ötlet az a cucc is, amit te kitaláltál :)
2011. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

amúgy 3 éve múlt, hogy lovagolok.

2011. szept. 14. 21:31
 5/13 anonim ***** válasza:
34%
Mi az hogy nem tudod lenyomni? Fiú vagy? Mert akkor talán nem olyan lazák az izületeid. De 1-2 hónap még csak-csak de 3 év? Hogy csúszanak be a lábaid? Nem korrigálod magad folyamatosan? Mit csináltál eddig? Nem szól az edződ? Semmi speckó cucc nem kell. Drága és nagyzoló. Figyelj oda jobban és kész.
2011. szept. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Amit belinkeltél az jó megoldás a problémádra. Kicsit húzós árban, nézz szét lovasok.hu-n is a használt cuccok közt, lehet olcsóbban is kifoghatod.
2011. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 x) ***** válasza:
69%

Figyelj már, utolsó le tudná nyomni de gondolom történt valami a lábával, vagy valamilyen betegsége van (vagy nem?) és nem mindenki lovagol edzővel, merthogy az a "drága és nagyzoló." Az a lényeg hogy jól érezd magad közben és egyszerre létezzetek a lóval. Látnád nagybátyám milyen pocsékul lovagol technikailag (magától tanult meg lovagolni) de mégis ő a legjobb lovas akivel valaha találkoztam a lovai pedig imádják. Ennyit erről.

És mivel fölismerte a problémát nyilvánvalóan próbálja korrigálni de nem ép lábbal elég nehéz. Tudom mert lovagoltam már törött lábbal, nem olyan egyszerű mint hiszed.

2011. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 x) ***** válasza:
40%
bocsánat a válaszom 21:36-nek szólt :)
2011. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod, de van egyszerűbb biztonsági kengyel is, aminek kívül egy hullámvonal-féle van, abba sem tud beleszorulni úgy a lábad. Egyébként miért nem tudod lenyomni? Nem mesélnéd el? Kíváncsi vagyok:$
2011. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

19:47 - Hát így születtem,hogy az egyik lábam sokkal gyengébb. Sokszor fáj, volt,hogy ráálni alig tudtam.


És lassan közeleg az első vágta.. szerintetek,hogy oldjam meg?

2011. szept. 16. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!