Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtázni díjugratás közben?

Vágtázni díjugratás közben?

Figyelt kérdés

Most nézem az ugratást, és ugye látom, hogy a ló nem mindig ugyanarra a lábára vágtázik. Ilyenkor ugrás közben/után? átugratják a lovat, vagy honnan tudja, hogy melyik lábon kell folytatnia?

Lehet, hogy hülye kérdés, de ebben a részében még nem vagyok jártas a lovaglásnak. Előre is köszi a válaszokat!


2011. szept. 15. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Van olyan, hogy ugrásváltás, ami azt jelenti, hogy vágta közben át tudod "ugratni" a lovat másik lábra.
2011. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a jol idomitott ló magátol csinálja,azt a kengyelt kell jobban terhelni amelyik lábra szeretnénk vágtáztatni a lovat az ugrásrol lejöve.
2011. szept. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Van az ugrásváltás, amikor sima vágtában másik lábra vált, és van, amikor ahogy leér az ugrásról, már másik lábra megy tovább. Ilyenkor nyilván átugratják, hiszen magától nem tudná, hogy merre kell menni, ha még életében nem ment végig azon a pályán...
2011. szept. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
már az elrugaszkodás pillanatában adják a segítséget, hogy jó lábra érkezzen (külső szár tart, külső csizma heveder mügött, belső kengyel terhel) ha nem fogad jó lábra, akkor vonalon kell átugratni, a képzettebb lovak megcsinálják a lebegő ugrásváltást, kisebb pályákon gyakran látni egyszerű ugrásváltást
2011. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én lovagoltam egy lovat,ami egyik akadálynál bal lábra érkezett ugrás után,de jött egy jobb kanyar és magától átugrott a jobb lábára a kanyar előtt
2011. szept. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!