Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Futószárazás, de hogyan?

Futószárazás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves lovam. De mostanába a futószárazásnál ránt el. Pl. megy lépésben a körön ő meg egyszer csak fogja magát és elkezd menni a karám vége fele , vagy egyenesen a karámba, engem meg húz. és nem bírom tartani mert a kezemból kihúzza a futószárat

Mit csináljak, hogy ne csinálja ezt?

Kötőfékkel futószározom.


2011. szept. 19. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kötöfékel elis fog huzni,tegyél rá kantárt és kösd le kikötöszáral vagy a sima száral használj futoszáras hevedert mivel 3 éves lorol van szó ne kösd le nagyon a lekötés ara is jó ,hogy megtanulja használni a hátulját és föladni a hátát+ megtanul fordulni.
2011. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Csapd nyakon
2011. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
körkarám lenne az igazi, ha nincs, akkor válassz le kitörőkkel egy 20x20-as részt a pályából (sarkait is érdemes "lekerekíteni") tegyél rá kantárt, és valamilyen segédszárat, hogy megtanuljon elengedetten, hátból mozogni, maga alá lépni. jó lehet a gouge, chambon, leginkább a pessoa kiképzőszárat ajánlom
2011. szept. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nincs még kikötőszáram mert még nem érkezett meg.

De a neten láttam egy olyan megoldást, hogy a zablára rácsatolják a karabinereket és két kötelet (amin a karabiner van) a heverdhez odakötik.

Pár alkalmat (1-2 alkalom) kibír ez a megoldás?


[link]


a piros vonal lenne a kikötőszár.

2011. szept. 19. 21:03
 5/12 anonim ***** válasza:
a sima kötelet én nem ajánlanám mert kidörzsölheti a lovat szerezd be a szügséges eszközöket szerintem.
2011. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát be is fogom, meg rajta is vagyok az ügyön.

Na mindegy, remélem a héten már itt lesz.

2011. szept. 19. 21:15
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha most nincs is hozzá felszerelésed, akkor is meg tudod tartani.

Az én lovam, mikor hisztizik, akkor előre kitámasztom felé az egyik lábammal magam, a ugyan azzal a kezemmel fogom előrébb a futószárat, a másikkal hátrébb, és letámasztom a csípőmre a kezem. Nekem bejött, engem így nem nagyon tud elrántani.

2011. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tegyél rá kantárat és kösd ki. Simán két hosszabb, puhább anyagú kötéllel is ki tudod kötni, nem kell ehhez futószáras heveder vagy nyereg. A két kötelet átvezeted a lábai között (a zablától átvezetve a szügye alatti résznél) majd fel a hátáig, és ott összecsomózod a köteleket. (Úgy ahogy a képen amit mutattál, csak a kötél nem a hevederhez van rögzítve, hanem felmegy a hátáig és ott összecsomózod őket.) Ha a kötél dörzsöl, a veiroter nem fogja.

Ezzel a módszerrel pusztán annyi a probléma, hogy annyira előre lefelé dolgozik a ló, hogy sokszor kimaradhat a hátulja, így futószár közben mindig ügyelj rá, hogy hátulról belelépjen az első patanyomba - és ne vidd túlzásba ezt a fajta futószárazást, mert olykor többet árt, mint használ.

2011. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

SOHA ne kezdj dolgoztatni egy lovat megfelelő felszerelés és tudás nélkül, mert pillanatok alatt belenevelsz olyan dolgokat, amit aztán évekig, esetleg soha nem irtasz ki belőle teljesen!

Ha már megrendelted azt a kikötőt, várd meg, hogy megérkezzen, ezen kívül szükséged van kantárra, futószárazó hevederre, alátétre, futószárazó ostorra és egy segítőre. Ha nincs körkarámod, akár kisbálákkal vagy bármivel válaszd le a lovarda egyik sarkát, így két oldal karámfal és két oldal kisbála kissé körbehatárolja a lovat, segít neki körön menni. Ha már jól megtanítottad a lovat, hogy lehet kicseszni az emberrel, kérd meg a segítőt, hogy a nyitott oldalon álljon ott egy ostorral és ha elindulna a körből kifelé a ló, terelje vissza.

Nálam is van egy ló, akit ilyen hatalmas hozzáértéssel kezdtek futószárazni, évek óta dolgozom vele, de elég egy másodpercnyi kihagyás és megcsinálja velem ezt az elrohanós dolgot. Őt is nagy okosan és hozzáértően kötőfékkel futószárazta egy kezdő.

Valószínűleg te is kezdő vagy, ami természetesen nem baj, hiszen mindenki kezdő volt egyszer, csak kérj olyantól segítséget, aki már tanított be lovat. Többre mész, és a ló is. Sok sikert!

2011. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Na ma meg jött a kikötőszár.

Akkor ha kantárral (és kikötőszárral) futózom kevesebb az esély, hogy eltud rántani?

2011. szept. 22. 21:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!