Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen feladatokat csináljak?

Milyen feladatokat csináljak?

Figyelt kérdés
Új helyre fogom vinni a lovam és heti 6x lovaglok. 3x edzővel 3x egyedül. Arra gondoltam, hogy egy darabid először csak futószárazom a lovat, mert új helyen nem tudom hogy viselkedik. És csak azután ülök rá. Kavalettire gondoltam, meg kicsi x vagy meredekre. Tudtok írni érdekes ülésjavító feladatokat? Vagy kondis feladatokat?
2011. szept. 20. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
pl. ügetésben kétpontos ülés(állsz a kengyelben) ha jó helyen van a lábad egyensúlyban maradsz. mert ugye ha elől van a lábad hátra ha hátul van a lábad előre "esel". elsőre kicsit fura lesz ha nem csináltad:)
2011. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
sokat csináltam régebben :) köszi az ötletet:) nem jutott volna eszembe XD
2011. szept. 20. 14:53
 3/12 anonim ***** válasza:
lovagolj kenyel nélkül ez mélyiti az ülésed,és tegyél a honodalatt keresztbe egy hosszu pálcát ezis javítja az ülést.
2011. szept. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Nagyjából ugyanazokat amiket az edzővel csinálsz majd. Kavalettimunka lóhátról nagyon jó. Vágtakavaletti is, de csakis helyes távolságokkal. Ez javítja a ló meg a te ritmusérzéked, ami elengedhetetlen az ugratásnál. Kiskörök, nagykörök, nyolcasok, kígyovonalak, stb. Lényeg, hogy hajlítgasd a lovat. Az szintén jó, ha keresel könnyű, kezdő alapjármódokkal teli díjlovas kört, feladatot. Azt tanuld meg előbb fejben s utána gyakorold a lóval amig tökéletes nem lesz. Ezután jöhet a következő, kicsivel nehezebb feladat.
2011. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amikor edzővel lovagolsz, mindenképpen csinálni fogtok ülésjavító, mélyítő feladatokat, stb, normál esetben lesznek olyan edzések is, amikor futószáron dolgozol, nem kell az irányításra figyelned, csak az ülésedre, stb.


Szerintem azt a maradék három napot, amit edző nélkül lovagolsz, jól beoszthatnád. :)

Mivel jó a lónak, ha terepre is mennek vele, csinálhatnád úgy, hogy a három szabadnapon amikor önállóan lovagolsz két alkalommal mész terepre, egyszer pedig szőrén.

2011. szept. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm:D utolsó: terep nem lehetséges, szőrén nem lovaglok, nem tartom jó ötletnek ez rossz a lónak is és nekem is...
2011. szept. 20. 17:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Heti 1 szőrén lovaglástól szerintem semmi bajotok nem lenne, de természetesen Te döntöd el, Te tudod nektek mire van szükségetek. :)
2011. szept. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Edző nélkül ne ugrass, még csak kicsi X-et se. Cavalettizni okés, jó tréning neked is meg a lónak is, gyakoroljátok a távolságlovaglást pl vágtából.


Ülésjavításra a legjobb ha kengyel nélkül lovagolsz. Én néha le szoktam csatolni a kengyelt egész lovaglási időre, ez elég hatásos, mert sem a ló oldalát nem ütögeti, és nekem sem okoz kényelmetlenséget.

Én azt ajánlom, hogy olyan jellegű feladatokat gyakorolj, amilyeneket edzésen csináltok. Néha az edzők adnak "házi feladatot" a következő edzésig, de ha nem vagy biztos magadban, meg is kérdezheted, hogy miket ajánl, hogy min kéne javítanod.

2011. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi...
2011. szept. 20. 20:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért nem akarsz terepre menni? Biztos akad mellé kísérő. Ha parázol, akkor hogy akarsz így ugratni? A lónak is jó a terep, kiszellőzik az agya, sokkal jobban teljesít utána és nem fásul be a pályán sem.

Ok, hogy új hely, de szerintem a lovaglás koronája, mikor a lovaddal önfeledten mész a természetben.

2011. szept. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!