Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Akkor hogy is van ez?

Akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Csak nekem fura, hogy mikor parázunk, előredőlünk, mert úgy érezzük magunknat biztonságban, viszont pont úgy esünk le, ha valamit csinál a ló? Én már nem szoktam, gondolom a haladóbbak sem, szóval ne ezt szóljátok meg, hanem aki tud, mondjon valami értelmes érvet, hogy miért dőlünk előre...
2011. szept. 20. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
figyelj sietnem kell de később eltudom mondani! hosszu eszt leírni de majd ma este ,legkésőbb holnap fél 2 körül leírom részletesen!
2011. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 x) ***** válasza:
56%
Igazából úgy könnyebb belekapaszkodni a nyeregkápába, a ló nyakába, és nem érzed hogy "mindjárt levisz a menetszél" a kisebb légellenállás miatt :) és ebből a helyzetből csak akkor lehet esni ha bakol a ló... ez egyszerű reflex: előre a ló feje, nyaka meg a szár van, hátra meg semmi támpont ami segítene fönt maradni a lovon.
2011. szept. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
alapból bármelyik élőlég összegörnyed, ha fél. lovaglásnál azonban így felborul az ülésed, a súlypontod eltolódik, a lovat is megzavarod
2011. szept. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert bármikor, ha esel, ha elveszted az egyensúlyodat, akkor előre dőlsz, mert úgy meg tudod támasztani magad a kezeden, és tompíthatod az esést. Erre a korcsolya nagyon jó példa. És a lovaglás kivételével a legtöbb helyzetben előre is kell dőlni.

Ez reflex ugye, nehéz átszokni.

2011. szept. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tényleg, tök logikus... Köszi:) Eszembe sem jutott, hogy kori meg stb... Milyen igaz:) Csak fura volt, hogy annyiszor estem már le így, és mégis képes vagyok néha előre dőlni, ha pl nagyon fülel valamire, és az egekben van a feje...
2011. szept. 21. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Így az egyik legkönnyebb esni szerintem.

DE! Lehet pozitív is, mégpedig akkor, mikor ágaskodik a paci :D

Előző voltam

2011. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
bocsi hogy elfelejtettem leírni,de az első vagyok :D azért dőlünk előre mert félelmünkbe nyilván ,,szétterülünk",hanem összekuporodunk.de igy nyilván gyorsabban fog menni a lo alattunk mert képzelj el egy lovat és pont ott ahol te ülsz pont ugy van egyensújban de ha egy kicvsit is kimozdulsz már nem lesz egyensúlyban,és ezt a lovaknak nem tanítják hogyha egy kicsit jobbra dőlsz akkor jobbra forduljon ez náluk természetes. a hátadon képzelj el egy embert(akár ki is próbálhatod,ugy sokkal könnyebb megérteni,mi is kipróbáltuk mikor elméleti volt...) ha előre dől az aki a hátadon ül,muszáj alálépned hogy ne ess el!hapedig hátrafelé dőlünk akkor is ez a helyzet csak hátrafelé.remélem segitettem! szia!:))
2011. szept. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem már, nagyon jól elmagyaráztátok! Ezek eszembe sem jutottak volna.. Köszi mindenkinek:)
2011. szept. 22. 19:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!