Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg szélességét, hogy...

Nyereg szélességét, hogy lehet lemérni?

Figyelt kérdés

Nyerget akarok venni de kicsit szélesebb a lovam háta. Nem tudom, hogy jó lesz-e rá a nyereg amit kinéztem. Most egy kölcsönbe kapott nyerget használok. Azon letudom , kb. mérni, hogy mekkora kell rá? Vagy hogy mérjem le?

Normális válaszokat!köszi.


2011. okt. 4. 18:33
 1/3 anonim válasza:
Ha ez a nyereg jó,akkor válassz vmi hasonló kalibert. De sztem ha széles a háta,akkor érdemes a hosszabb hevedert is számításba venni,nemcsak a nyerget. De sztem ha nincs túl magas marja,és nem zavarja,akkor nem hiszem gondja lesz tőle,ha picit szétterül rajta a nyereg,de csak annyira,hogy ne érjen hozzá a hátához,ott ahol nincs kipárnázva,de az sztem már durván széles hát lenne :D Azt,hogy hogy mérd le...hát lemérheted centire,de sztem lényegesebb a görbülete,meg a lovad hátának alakja. Hát ennyit tudtam segíteni,hátha más még tud vmi jobbat mondnai :)
2011. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mérd le elölről nézve a markamra szélességét, így tudni fogod, hogy mekkora marvas kell majd (lovasboltban biztos segítenek neked, hogy hány cm hanyas marvast jelent, ehhez nem értek), illetve nézd majd meg az új nyergen a gerinckamrát (mármint hogy milyen messze vannak egymástól a párnák alulról nézve)
2011. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi a segítséget :)

Bocsi azt kihagytam, hogy magánszemélytől veszem.

2011. okt. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!