Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért tudom csak nehezen...

Miért tudom csak nehezen rászedni magam, hogy felüljek rá?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves lovam. Most van belovaglás alatt, heti 1-2 felülök rá egy kicsit én is , de csak lépni, ügetni futószáron. Amúgy nem nagyon tudok még jól lovagolni, a vágta is döcögősen megy még.

Néha olyan nehezen szedem rá magam, hogy felüljek rá. Félre ne értsétek imádok lovagolni!!! De még annyira nem érzem biztosnak a lovat, pedig nyugodt meg minden de azért bennem van, hogy még ijedősebb, nincs annyira hozzászokva és megugorhat vagy beugorhat vágtába, és mint mondtam nem megy olyan jól még nekem.

Hogyan szerezhetnék több kedvet megy egy kis önbizalmat?

Amúgy az edzőm mondta, hogy érdemes lenne ráülnöm lépni és egy kicsit ügetni, hogy szokjuk egymást.

Nem kérek letolást meg ilyeneket!


2011. okt. 4. 20:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
67%

Én csak azt nem értem, hogy a kezdő lovasok mi a tökért vesznek nyers vagy belovaglás alatt álló 3-4 éves lovakat?

Mindenütt azt mondják, hogy kezdő lovasnak tapasztalt ló, szóval én ha kezdő lennék 7-8 éves kor alatt nem is néznék lovat, de még ez sem garancia arra, hogy jól van belovagolva.

Nem hiába létezik a belovagló szakma. (ok ott se mindenki profi, de tanítják).

2011. okt. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
De ti is csak azért mondjátok, hogy fiatal lovasnak tapasztalt ló való, mert mindenhol azt írja! Majmoljátok egymást, és ha az egyik hibázik, akkor mint a keselyűk a döghúsra, úgy estek neki. Sznobok vagytok és irigyek, mert neki legalább van saját lova!
2011. okt. 6. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
56%
Nekem van saját lovam, cseppet sem vagyok irigy, de ha már lovat veszek akkor a tudásomnak megfelelőt veszek és én lovagolom nem más, akinek még lehet fizetek is érte, hogy lovagolja be.
2011. okt. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Óh igen, én aztán tutira irigy vagyok, hiszen csak 30 lovunk van itthon.... Tapasztalt lovasként, lótartóként és edzőként egyetlen kezdőnek sem ajánlanék kezdő lovat, egész egyszerűen azért, mert az sem a lónak, sem a lovasnak nem jó. El kéne gondolkodni, hogy mit csinálna egy teljesen kezdő sofőr egy bejáratós autóval.... pedig az autónak nincsenek érzései, nincsen önálló akarata, gondolata és hacsak nem törik totálkárosra, javítható. Cserélhetők az alkatrészei és nem emlékszik, ha valami hülyeséget csináltak vele. Ennek ellenére még nem láttam, hogy olyan járatott volna be egy autót, aki még beindítani se tudja...
2011. okt. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%

sajnálom én egy 4 éves lovat kaptam,és nem álltam le cirkuszolni hogy nem kell,örültem neki.....

am meg mint mondottam nem teszem tönkre, éppen azért mert még tanuló lovas vagyok,am meg nem értme mi ez a hisztéria hoyg tönkretesszük a lovat. Nekem tökéletesen megfelel még ha nem is tud mindent,össze vagyunk szokva és szeritnem ha egy héten 3szor kimegyek vele terepre ,nem fog ellenkezni. Én nem akarok vele sem ugratni sem díjlovagolni ugyhogy be lehet végre ezt fejezni.

2011. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Nem azért nem ajánlják mert majmolás van, hanem mert a szakirodalom ezt írja, na meg a józan paraszti ész is (na meg a tapasztalat), ami alapján anno kitalálták ezeket az okosságokat.

Tök jó, hogy neked is van lovad, meg elbírsz a 4 éves csikóddal, de azt se felejtsük el, hogy igen csak gyerek még és lehet akármilyen birka okozhat neked meglepetést, de ugyanúgy okozhat egy 15 éves képzett ló is.

Végülis mindenki saját felelősségére lovagol, de vannak jó tanácsok, amiket vagy megfogad az ember vagy nem.

2011. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy tapasztalt lovasnak való egy csikó.. De 3 hónapos korától ismerem, rendszeresen jártam hozzá. Aztán eljutottunk oda, hogy lovat vegyünk. A ló meg időközben eladó lett. Egyszer már "vesztettem" el lovat (akit nagyon szerettem) , mármint eladták. szóval még jó,hogy nem mondtam nemet..


és köszi szépen a válaszokat!

2011. okt. 6. 15:30
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
Hallod ne foglakozz velük..ahoz h önbizalmat nyerj nem kell egyből ráülni és vágtázni..lépegess vele először aztán amikor lépésben már biztosak vagytok jöhet az ügetés..ha azis megy ijedezés nélkül akkor tanulj meg boztonságosan és szépen vágtatni és csak utána próbáld ki rajta. az első ugrásokat pedig valaki tapasztaltabb elvégzni.aztá jöhetsz te.
2011. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Megértelek, hogy nem tudtál ellenállni egy saját lónak. Azt tanácsolom, hogy gyakorolj szorgalmasan. A félelmed el fog múlni, ne aggódj, csaj egy kis idő kell, na meg rengeteg gyakorlás. Azt tudnám neked tanácsolni, hogy gyakorolj egy tapasztalt lovon, és hagyd, hogy valaki szépen kiképezze a 4 éves csikód. Attól még persze nem kell elhanyagolnod őt, te is törődj vele, és ha úgy ítéled meg, hogy már elég gyakorlott vagy rá, akkor ülj te is fel. Ajánlom addig is a Prellizést. Azzal csak még jobban elmélyítheted a lovaddal a kapcsolatot. Jó lovazást! Szia!
2011. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
parellizés
2011. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!