Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik szakágban használják...

Melyik szakágban használják leggyakrabban a fríz lovat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a fríz lovat lehet használni díjlovaglásra, a magasiskola feladataira, fogathajtásra, de arra lennék kíváncsi, hogy melyik szakágra használják őket a legtöbbet?
2011. okt. 8. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
szerintem fogathajtásra.ott látni többet mert nagyon elegáns.
2011. okt. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Díjugratásra és lovastusára alkalmas? Láttatok fríz lovat ebben a szakágban versenyezni? Vagy távlovaglásban?

Én hallottam már, hogy valaki díjugratott vele, de a többi szakágban nem láttam, se nem hallottam.

2011. okt. 8. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
nem gyakran van ilyen, de igazából ha jó a testfelépítése bármilyen ló alkalmas azokra amiket leírtál.
2011. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondtad, főként díjlovaglás és néha fogathajtás. Színvonalasan csak ebben a két ágban tudnak teljesíteni. Díjugratásra egyáltalán nem alkalmasak; Át képesek ugrani mondjuk egy 30-40 cm magas fatörzset terepen, vagy kis akadályt a pályán, de ugratásban versenyző fríz lóról én még életemben nem hallottam... Nemhogy lovastusa :D Military pályán egy fríz ló meghalna :'D Viccet félretéve: Ezek a lovak díjlónak születtek, így lettek kitenyésztve, ilyen a testalkatuk. Ők a díjnégyszögben mutatnak jól, nem egy ugrópálya közepén :)
2011. okt. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Itt olvastam egy válaszoló válaszát egy kérdésre:


Manolescu Alexa Time válasza:


Nekem van egy 5 eves friz lovam 3 eve kaptam hollandiabol! dijugrato es military versenyekre jarunk igy a havi holcseg versenyzes bertartas patkolas etetes stb kb 400.000 ft



Tehát én is itt olvastam először militarys frízről.

2011. okt. 9. 01:20
 6/7 anonim ***** válasza:

ez olyan dolog tudod hogy minden fajtának megvannak a különcei. mindig születhetnek olyanok belőle aki másra is jó.csak nézd meg kincsemet.senki se mondta rola hogy versenylo lesz.néha nem az számit mi a fajtád vagy miylen a testalkatod. ha forr a véred hogy azt csináld amire vágysz megcsinálod. csak vegyük a kerekesszékeseket. épp most láttam egy extrém videot amiben mint a bringások, legurulnak azon az ivelt pályán és bukfenceket vetnek a levegöben. na ezt kerekesszékes is megcsinálta!

szoval a lényeg h iszonyatosan ritka dolgok ezek. de nem lehetetlenek. Sőt olyan ló is van akit pont azért tenyésztettek tovább hogy majd ö lesz a bajnok valamelyik versenyben.megvolt hozzá az adottsága,mindene. csak épp az akarata nem. utálta és igy nem lehet senkiböl se versenyzö.

2011. okt. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia!

en harom eve haptam egy friz csodort Hollandiabol es dijugrato es military versenyekre jarunk es jol birja meg sok dicseretet is kapponk igaz hogyha diugratasra megyunk akkor nek lehet hosszu sorenye altalaban olyan 25 30 cm a sorenye de nagon jol nez ki

2011. okt. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!