Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen zablatípusok vannak?...

Milyen zablatípusok vannak? Melyik a legfinomabb és melyik a legdurvább? (sorrend) Belinkelnétek nekem olyan oldalakat, ahol részletesen le van írva, hogy melyik zabla milyen hatást vált ki a ló szájára? (vagy akár le is írhatjátok bővebben)

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy:


-a szájrészek szerint is milyen hatást váltanak ki,( pl. az emelt zabla mire hat és hogyan, vagy a csavart ollós zabla hogy funkcionál,na meg a kanalas zabla hogy mire való az a bizonyos "kanál" a lónak a szájába,

vagy a kétszer tört zabla,

- a vékonyabb szájrész és a vastagabb szájrész közti különbség, vagy a kétszer tört zabla milyen hatást vált ki?

-a pálcás zablák).

-Vagy a feszítőzablák között is mi a különbség, melyik mennyire erős,

- és melyik anyag a legjobb, a réz, vagy a nikkelezett, vagy milyen.

- Vagy pl. milyet csak Pelham feszítőzabla engedélyezett a versenyeken?

-vas szájrész, vagy gumis, vagy almás, vagy mi mire való, milyen szájú lónak?


Szóval nagyon részletesen érdekelne a dolog. Azért is írtam, hogy jó lenne, ha valaki linket is tudna mellékelni. Valamint a zablák története, kialakulása is érdekelne.


A neten nem találtam sehol részletesen leírva, csak főleg lovasboltokról van infó, akik ezeket árulják. Nagyon fontos lenne!


2011. okt. 12. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:
paci.hu
2011. okt. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nme tudok mindre válaszolni.

Azt tudom, h a vékonyabb zabla a keményebb szájú lónak való, még a vastagabbat a puhább szájú lovaknál szokták használni.

Az üreges szintén kicsit könnyít rajta, azt is a puhább szájú lovaknál használják.

A knaál az hiszem azt akadályozza meg, hogy a ló a nyelve alá vegye a zablát.

A feszítők erőssége a kar hosszától függ leginkább (meg attól h milyen szorosra csatolod a láncot.

Természetesen az anyagok, zabla vastagsága, törtsége itt is befolyásolnak.

Az anyagában annyi a különbség h azt hiszem üreges, könnyűt csak nikkelezettet szoktak csinálni.

A sárgaréz zablának meg az ízét valamelyik ló szereti :)

A gumis szintén érzékenyebb szájú lovaknak való.

Az ízesítés csak egy kis extra, fokozhatja a nyáltermelést.

2011. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! Ebből lesz majd vizsgán, szóval ezért kellene olyan részletességgel.
2011. okt. 12. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!