Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló belovaglása? Hogyan csinálják?

Ló belovaglása? Hogyan csinálják?

Figyelt kérdés
valaki leirná részletesen mi a tehendő ilyenkor ?! előre is köszönöm :)
2011. okt. 14. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:

ezt nem lehet teljesen leírni de azért irok pár dolgot


ló belovaglásánál figyelembe kell venni ,hogy milyen célra kell belovagoni a lovat. A csikokat elöször futoszáron lekötve (nem nagyon) kell idomitani ha már hozzá szokott a sulyhoz és tudja hordozni akkor lehet tanítani fordulni stb de elöször a sulyt kell megszoknia és csak utána jöhet a többi de ezt tényleg nem lehet teljesen leírni.

2011. okt. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez brutálisan hosszu. miért nem olvasol el egy szakkönyvet?
2011. okt. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 x) ***** válasza:
Szakértő segítségével! Egy csikót szörnyen el lehet cseszni ha nem értesz hozzá és könnyen a fejedre nőhet.
2011. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Huh, ezt a kérdést én is ki akartam írni... Eszem ágában sincs csikóhoz nyúlni, csak érdekel, hogy hogyan csinálják..:)
2011. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes több ezzel a témával kapcsolatos szakkönyvet fejezetről fejezetre átrágni, elképzelni, értelmezni. Nem árt emellé egy belovaglásban járatos személy, aki állandóan ott van, segít, tanácsokkal lát el.

Fontos szempont, hogy ne várjunk el egyszerre sokat a lótól, mindig csak egy kicsit, és sok dicséret, simogatás.

Először inkább ismertetjük a felszerelésekkel, kellemesen átdörzsöljük az egész testét a futószárral, letesszük a nyerget a földre, és hagyjuk, had szaglássza meg, stb., így a későbbiekben tudni fogja, hogy ezektől nem kell félni, nem bántanak.

De igazából, ha most tényleg elkezdnék itt belemenni a részletekbe, akkor addig a terjedelemig jutnánk, hogy papírra lehetne vetni a dolgot, és ki lehetne adni, úgyhogy tényleg azt javaslom, szerezz be először könyveket, majd egy kellő tudással rendelkező lovast, akire képes vagy rábízni magad, és tutibiztos vagy a tudásában. :)

2011. okt. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igazából már a futószárazáson és sulyon tul vagyunk :) és utána szeretném tudni mi a tehendő de igazából nem én fogom belovagolni hanem egy szakember csak kiváncsi vagyok :D
2011. okt. 15. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!