Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnám belovagolni a...

Hogy tudnám belovagolni a lovamat? És itthon magamtól megtudnék tanulni valamennyire lovagolni, ügetés, vágta stb. , pl internet segítségével?

Figyelt kérdés
Csak ügetni tudok valamennyire, de sokak szerint nem kell tudni lovagolni hogy belovagolja a lovat, csak szőrén kell ráülni és hagy mennyen!De én azért nyeregben szeretnék lovagolni!
2011. okt. 16. 12:11
 1/8 x) ***** válasza:
87%
Már most sajnálom szegény lovat :/ figyelj ha nem tudsz rendesen lovagolni akkor saját lovat sem lenne szabad venni. Egy ilyen csikó könnyen a fejesre nőhet, hidd el az első adandó alkalommal ki fogja használni a tudatlanságodat. Nagyon el fogod rontani. Ez nem annyi hogy ráülsz és kész. Szegény ló nem tudja hogy mit vársz el tőle ha csak simán ráülsz. A nyereghez, súlyhoz, zablához szoktatni kell egy lovat. Még a legnyugodtabb ló is képes neked olyan meglepetést okozni ami maradandó nyomot hagy. Mindenképpen keress egy szakembert!!!
2011. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek az előttem szólóval: SZAKEMBER Különben is kétlem hogy találnál olyan irományt, ami szerint egyedül, kezdő szinten be tudnál lovagolni egy lovat. Bárhonnan is nézed, ehhez KÉPZETTSÉG KELL. Kíváncsi vagyok honnan a fenéből hallhattál akkora hülyeséget, hogy "sokak szerint nem kell tudni lovagolni hogy belovagolja a lovat, csak szőrén kell ráülni és hagy mennyen". Ha van egy kis eszed, elkerülöd az ilyen embereket. Ezzel nem sértegetni akarlak, csak kiborít hogy van aki még így gondolkozik Magyarországon. Egész életemben lovak között éltem, de olyat még nem pipáltam, hogy egy kezdő egyedül akarjon lovat belovagolni. Ez rád és a lovadra nézve is balesetveszélyes.
2011. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, megértettem!
2011. okt. 16. 13:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az rád is meg a lóra is nagyon-nagyon veszélyes ha úgy kezdesz el vele foglalkozni h nem hogy a belovagláshoz nem értesz, de lovagolni se tudsz. Legjobb esetben lesz egy olyan lovad, amit csak te tudsz ellovagolni, mert nem szabályosan lett belovagolva, de ehhez nagy mázli kell.

Inkább szerezz egy belovaglót, majd , vagy vele párhuzamban egy edzőt, aki egy tapasztaltabb lovon megtanít az alapokra.

Sok sikert!

2011. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. okt. 16. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha könyvbl, egyedül, leírás alapján el tudsz repülni egy JUMBO Jet-tel mondjuk az USA-ba meg vissza, akkor tutira sikerülni fog a belovaglás és a lovaglástanulás is egyedül.

Viccet félretéve: teljesen egyetértek az előttem szólókkal, azonnal keress szakembert, aki foglalkozik veled és majd akkor vegyél saját lovat (akkor se belovagolatlant) amikor már elérsz egy elfogadható szintre a lovaglásban. Csikót belovagolni meg úgy minimum 10 év tapasztalat után kezdj el, akkor is segítséggel.

2011. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi :) van lovam , nem veszek, csak nagyon szeretnék lovagolni
2011. okt. 18. 20:24
 8/8 anonim ***** válasza:
97%
Akkor keress gyorsan egy jó edzőt és hajrá, nem ördöngösség lovagolni, csak kell egy kis segítség hozzá.
2011. okt. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!