Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez normális?

Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy 18 éves lovam bértartásban. Úgy lett megbeszélve, hogy kell az oktatónak is ló, ezért más is lovagolhat rajta ha szükséges, és igy 15 ezret kell fizetnem havonta. De ha lovagolni szeretnék, és épen megy más alatt ló akkor bármelyik másikra ráülhetek. Így el is telt kb 2 hónap. Most már kellett vinni a lónak kukoricát, nyalósót, és korpát. Tegnap az edző mondta hogy menjek ki ma reggel 10 h kor terepre. Oda is mentem kilencre, a lovamat már kihozták. Fél óra mulva megjött az edző is, és mondta hogy nem mehetek terepre( mást beírt a lovamra). Pedig volt egy 4,5 éves herélt, akin mehettem volna. Mondtam neki, hogy akkor megyek rajta. Erre az edző megsértődött, és mondta hogy akko mindenki menjem haza, és nem lesz lovaglás. Megkérdeztem, hogy miért nem mehetek akkor a herésten, de ő nem válaszolt. azt mondta, ogy ha ilyen irigy vagyok, hogy nem akarom hogy a lovamon mejenek, akkor fizessük havota 25e-t és nem ül rá más csak én. Jah és tőlük vettük a lovat, amit ő ajándékba kapott. Ez engem felháborít, hogy hogy lehet enniyre bunkó. Szó szerint azt mondta hogy menjek haza, mert ő most elviszi a lovat.
2011. okt. 22. 16:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kell neki a ló és én ezt meg is értem, de akor miért nem mehettem a herélttel? az edző a legjobb barátnőm anyukája. Jövőre nagy bunkóság lenne ha elvinném a lovat oda ahova továbbtanulni megyek?
2011. okt. 22. 16:39
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja zaért nem mehettem mert én tegnap mentem. Ez volt az érv
2011. okt. 22. 16:44
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem normális, nem így szólt a megállapodásotok. Jobb ha már most tisztázod vele a szabályokat, minél tovább húzódik a dolog, annál kínosabb lesz. Ne hagyd magad kihasználni.
2011. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

előző.

Akár lefixálhatnátok, hogy Ő hány órát használhatja a lovadat havonta ezért a 10ezer forintért. De az sem normális hogy kaját kell vinned a lovadnak, miközben fizetsz a tartásáért.

2011. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Én inkább fizetnék 25e-t, és senki nem nyúl a lovamhoz... Elrontják, stb... Az meg alap, hogyha megteheted, akkor elvidd a lovad máshová, ha máshol fogsz tanulni, hiszen foglalkoznod ugyanúgy kell vele...
2011. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
már eleve azis rossz ,hogy bárki felülhet rá tegyük fel hogy te meg akarod tanítani valamire,bisztos nem fog sikerülni ha közben egyszere minden barom elrontja.Egyébként még a 25 ezer is nagyon olcsó szoval valami nagy szemétség mehet a hátérbe az "alap" lovardákban szoktak minimum 50 ezret kérni a bértartásért és ebbe még nincsen benne az edzés ami esetenként változhat.
2011. okt. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hát már nem az az első eset, hogy igy kihasznált. Aért nem akarom elvini még idén, mert ugy szolt a megállapodás, hogy ottmarad. Csak ugy adta el. Meg mert a legjobb barátnőm biztos megsértődne rám. Amúgy egy másik alkalommal amikor csak ugy szólás nélkül kivitte terepre akor megrugta egy másik ló, és megrepedt az álla. Egy másik lány meg feltépte a száját. :S
2011. okt. 22. 18:07
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

25 ezres bértartás marha olcsó, nálunk vidéken is 35 körül van.

Amúgy ha 10 ezerrel fizetsz kevesebbet, akkor csak azt kell kiszámolni, mennyit kell abban a lovardában fizetni a lovaglásért. Ha egy óra mondjuk 2 ezerbe kerül, akkor havi szinten öt órát mehet más a lovaddal, nem többet.


Amúgy a magánvéleményem az, hogy közös lónak túrós a háta és tutifix, hogy senkit nem engednék a lovamra. Arról volt valami szó, hogy ki vállalja a felelősséget, ha mondjuk idegen lovassal kiviszik a lovadat terepre és a ló megsérül? Lesántul? Ki lesz a felelős, ki fizeti az állatorvosi költséget, a gyógyszereket, kenőcsöket?

Mi van egy maradandó sérülésnél? Teszem azt, ne adj isten gödörbe lép a ló mondjuk vágta közben, kijön az ina (az életben nem fog teljesen rendbejönni). Kapsz egy másik lovat, vagy mi?????


Szerintem sürgősen hozd el a lovadat onnan, ahol most van, mert ebben a formában gyakorlatilag fizettek egy lóért, ami nem is a tiéd, hiszen nem is akkor ülsz rá, amikor te akarsz.

2011. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ez baromság, kész pénzkidobás! ez olyan mintha rendesen járnál lovagolni tanulni pénzért, plusz még fizetnél is havonta 15ezret. eleve mi az hogy iskolaló lesz a lovadból és nem ülhetsz rá akkor amikor akarsz? a 25ezer tényleg baromi olcsó, szerintem inkább megéri mint ez az állapot. és hogyhogy neked kell még a kaját is megvenni? jó hogy a vízszámlát nem te állod! én a helyedben elvinném máshova, inkább a ló érdekelne mint hogy ki az oktató. vagy akkor már a 25ezer is jobban megéri.
2011. okt. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Most mondd meg, hogy 25öt fizetsz, és hagyják a lovad, jövőre pedig cuccold át az új helyre...
2011. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!