Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájom lehet még "normális"?

A papagájom lehet még "normális"?

Figyelt kérdés

Néhány éve vettem egy lány hullámos papagájt, és nagyon félős. Ha elmegyek a kalitka mellett, és mondjuk van valami a kezemben akkor nagyon fél tőle. És éjjel is csak mászkál, és fél. Nem tudok mit tenni vele. Kint sem szeret lenni.

Foglalkoztam vele sokat, de úgy érzem hogy hiába, mert annyira fél, szite reszket és a csőrável tátog, azt olvastam ez is a kóros feszültség miatt van. Tehetnék valamit?


2011. okt. 27. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugye nem a földön van a kalitkája? És mekkora?

Mindentől fél? Nem csak a rongyszerű dolgoktól? (kabát stb)

Mit értesz ez alatt, hogy foglalkoztál vele? És miért csak múlt idő?

2011. okt. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt hallottam a papagájok nagyon érzékenyek a stresszre és nehéz gyogyitani oket,szegénykémnek biztos volt valami rossz élménye,mielott hozzád kerult.Nekem is volt hullámos papagájom és szabadon engedtem a szobában és mindig a vállamon landolt,imádott a hajam alá bemászni,nagyon édes volt :)azt tudom ajánlani,hogy probáld meg zenével gyogyitani,az enyém imádta,amikor anyám gitározott,mindig elojott és érdeklodve hallgatta..valami nyugtato zene lehet jot tenne neki..
2011. okt. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem földön van a kalintka. Elég nagy a kalitka, egy nimfa papagájnak való méret, és hát igen sokat foglalkozok vele... azért irtam mult időben, mert kezdetektől fogva törődök vele ,de azóta sincs változás. ( 3 éve).

Nem csak a rongyszerű dolgoktól fél. Rúd szerű dolgoktól, ujságtól , mindentől... :(

Volt már korábban is ilyen papagájom, és hamar megszelidült, és sokat repült kint. Imádott kint lenni, rászállt a fejemre a vállamra, ha hívtam akkor jött utánam. De ez nagyon fél. Kétszer engettem ki eddig, mert nem tudtam kicsalogatni a ketrecből, hiszen fél a rudaktól, amire ráültetném, pedig szépen fokozatosan csináltam, az ujjamtól is fél. Ezen kivül azért se mertem kiengedni, mert nem is tud repülni se rendesen, neki esett a falnak és beesett a szekrény mögé ,amitől megint cska megijedt...

Az első napon amikor hozzámkerült akkor is nagyon félénk volt, és egész éjjel mászkált a kalitkában, aztán vettem neki egy hintát és éjjel csak akkor marad csendben amikor rámegy a hintára és azon pihen. Egyébként ha nem lenne ott a hinta a mai napig mászkálna a ketrecben fel-alá. Nem tudom mit tehetnék. Arra gondoltam hogy a tenyésztőnél történhetett vele valami, ahonnan hoztam. Ott sokan volak kis helyen, és vadak voltak, nem szoktatták őket emberi kézhez. Lehet ez a gond??

2011. okt. 27. 18:21
 4/10 anonim ***** válasza:
Esetleg társat nem akarsz neki venni? Lehet,hogy az is jot tenne..
2011. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
gondoltam arra is, hogy veszek mellé egy társat, de nem tudom jó ötlet lenne-e. Még alszok rá párat! Lehet az lesz belőle! :)
2011. okt. 27. 20:36
 6/10 Sheelby válasza:

Egy társsal sokkal könnyebb lenne neki. Nekem 2 papagájom volt,mielőtt a 2. nemvolt meg,ő is ugyanezt csinálta. :)

Nemfogod megbánni ha lesz egy társa:)

2011. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm . asszem meggyőztetek! :D
2011. okt. 27. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
a hullámos kolónia madár, már az is szomorú, hogy elve egykeként tartod. a természetben a csapat adja számára a biztonságot.
2011. okt. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A nőstények nem valók semmire, csak tenyésztésre. Azok soha nem lesznek olyan szelídek, mint a hímek! Hímet éri meg venni!
2018. máj. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Butaság!!!!!! A nőstény is szelíd lesz, ha sokat foglalkozol vele, igaz csíphet sokkal erősebben, mint a hímek.
2019. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!