Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy lovasbemutatóba ti mit...

Egy lovasbemutatóba ti mit raknátok bele?

Figyelt kérdés

Ha családtagoknak , ismerősöknek, barátoknak tartanátok.

Mit raknátok bele és mit érdemes?

Mármint mit csinálnátok.


2011. okt. 24. 18:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
Dubsteppet! Arra nagyon be lehet a lovat tanítani.
2011. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én biztos raknék bele ugrást , olyat, hogy felállok a fenekére , ha tudja akkor fektetést . meg hát attól függ még, hogy milyen stílusban lovagolsz . Mert én például szőrén lovagolnék szívesen de hát stílusa válogatja :)

és ha szőrén akkor raknék bele szár nélkül irányítást , meg ilyeneket . Remélem tudtam segíteni , sok sikert!

2011. okt. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tüzes akadályon ugrást, meg lángoló falon áttörni, annak biztos lenne sikere. :D
2011. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Pattogtass a hátáról fitball labdát :D Ismerősöm meg tudja csinálni.

Lovagolj vele egy könnyebb díjlovas programot, ha többen vagytok egy karüsszelt.

2011. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

20:17 - ezt a labdásat megnézném :)


Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :)

2011. okt. 24. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen stílusban lovagolsz, mennyire áll közel hozzád a természetes lókiképzés? (Ennek függvényében fogok tudni segíteni)
2011. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Angolba lovagolok :)

Nagyon érdekel a természetes lókiképzés(szoktunk is a parelli 7 játékból játszadozni) meg szőrén lovagolgatni.

2011. okt. 25. 18:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Na, akkor szerintem a parelli 7 játékot simán bemutathatod. :) Közben kommentálhatod a történteket, hogy éppen ez mire jó, melyik fázis következik. Legyen az első része ez, a földről való munka. Aztán jöhet a lovaglás, egy kis lépés, ügetés, vágta szőrén, esetleg kantár nélkül / kötőfékkel, ha megy nektek, de ha parelliztek, és bíztok egymásban, akkor biztosan nem okoz(na) nagy gondot. (Persze azért előbb a "próbákon" érdemes kipróbálni, hogy tutibiztos siker legyen)

Mielőtt felülsz, elmondhatod, hogy most mit fogsz csinálni, vagy!!! :)

Támadt egy ötletem, miszerint a parelli 7 játék után felkantározhatnál, felnyergelhetnél, aztán már épp beledugod a kengyelbe a lábad, amikor kiveszed, leveszed a nyerget, a kantárt, és azt mondod "Minek?"

Szerintem elég nagy hatása lenne :D És akkor jöhetne a szőrén szabadon / kötőfékes rész. Elmondhatod, hogy mit jelent bizalom ló és lovasa között, mik ennek a szépségei, csodái, és mennyire megéri.


Mikorra tervezed ezt a kis bemutatót? Mert ha még van időd, akkor esetleg javasolok majd kis trükkök tanítását (a folyamatot is szívesen elmesélem, hogy hogyan csináld), mint meghajlás, fektetés, egyebek. :)

2011. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

21:09 - Nagyon köszönöm az ötletet, nagyon jó :)

Hát tavasz-nyár fele amikor már jobb idő van és nem pulóverbe kell ücsörögni. Attól függ mikorra tudjuk begyakorolni. :)

2011. okt. 25. 21:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Addig még bőven van időtök. :) Előre is sok sikert. Akkor érdekelne néhány trükköcske?
2011. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!