Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pontosan honnan származik ez...

Pontosan honnan származik ez a közmondás?

Figyelt kérdés

"Közös lónak túrós a háta"

A jelentésével tisztában vagyok, de a lovakhoz nem értek, fogalmam sincs honnan eredhet és mit jelenthet a "túró" ebben a közmondásban.


2011. okt. 25. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem túrós hanem túros , és máris nem vagy tisztába a jelentessel.
2011. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy a lovaglás után nem lecsutakolt lovon a por és az izzadság egy idő után ilyen trutyit, piszkot képez. Így kapcsolódik a jelentéshez, merthogy a közös lovat senki nem csutakolja le, mondván, majd a másik megteszi.
2011. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amugy ha ketten kozosben hasznaltak egy lovat, akkor azt mindket fel csak kihasznalta es a legtobbet hozta ki belole, egyik sem gondozta vagy apolta ill feleannyit pihenhetett. Ezert lett túros a hata
2011. okt. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a közös lónak sebes (azaz túros) a háta.
2011. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

15:36 - a KÖZMONDÁS jelentésével vagyok tisztában. A "túr" szót valóban nem ismertem és a jelek szerint egy általam ismert szóhoz kapcsoltam hibásan.


Viszont pont ezért tettem fel a kérdést, de köszönöm, hogy elmagyaráztad a nyilvánvalót.


A többieknek nagyon köszönöm a hasznos válaszokat!

2011. okt. 25. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint túros... Mivel ketten használják, töri a nyereg, valszeg egyik sem foglalkozik vele, majd a másik, aztán csak baj van...
2011. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És mára már ezt mondjuk minden ilyen esetben, tehát nem ajánlatos közösen lovat tartani, mert összevesztek rajta, ki takarít alatta, ki ápolja, ki lovagolja, ki mit fizet, mi kié, stb..
2011. okt. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!