Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 12 éves lónak milyenek a...

12 éves lónak milyenek a lábai ha vigyáztak?

Figyelt kérdés
ínvédőt mindenképp tegyek rá?
2011. okt. 27. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mármint, ha eddig jól tartották és vigyáztak rá? Kicsit érthetetlen a kérdésed...

12 éves lónak, elvileg nem lenne szabad hogy gond legyen a lábaival, de azt amúgy is megkérdezted, mielőtt vetted, gondolom állatorvos is látta. Sima lovagláshoz tök felesleges ínvédőt tenned rá, esetleg ha ugróedzésetek lesz, akkor van értelme.

2011. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Ne. Ha nem ugrasz vele, nem kell ínvédő. Futószárazáshoz, ugráshoz, idomítólovagláshoz mindig használom, de pl. az iskolalovainkra soha nem teszek, szükségtelen, ők nincsenek agyondolgoztatva, nem ugranak, nem is volt még baj a lábukkal. Igaz, nálunk az iskolalovak nem tipikus iskolalovak, nem is mennek minden nap, van, hogy egy hétig sem, csak a karámban rohangálnak. Még szezonban sem mennek napi egynél többször, és minden héten van pihenőnapjuk és terepnapjuk is.
2011. okt. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
csak féltem a lovam,tehát vigyázni akarok rá,egyébként én terepen megyek vele legtöbbet majd
2011. okt. 27. 11:23
 4/12 anonim ***** válasza:
a 18 éves lovamnak amit mindenre használok lovaglás,szántás, fuvarozás stb. még annak is tökéletesek a lábai. ja feleslegesen nem ugratok vele!
2011. okt. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha üvegek az inai, akkor nem kell, kivéve ha csámpás, mert akkor kell. Terepre én mindenképp tennék rá ínvédőket, mert ott a talaj viszonyok nem beszámíthatóak.
2011. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"üvegek az inai"


ezt elmagyaráznád nekem?


köszönöm a válaszokat egyébként!

2011. okt. 27. 13:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Felesleges minden ok nélkül ínvédőt rátenni. Akkor tedd rá, ha szükséges. Az oké, hogy félted, de lehet a túlféltéseddel csak ártasz neki. Ugratásnál, vagy olyan gyakorlatoknál, ahol a lónak szüksége van rá, ott tegyél.
2011. okt. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
sima pályán akkor nem rakok rá,akkor csak terepre megyek vele úgy
2011. okt. 27. 13:59
 9/12 anonim ***** válasza:
hát ártani nem tudsz vele az bisztos!Én mindig ráteszem mert elég csámpás és összeüti a lábait.
2011. okt. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én pályán is rakok rá mert az enyém botlós! De másikra is szoktam nehogy aztán érted! :D
2011. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!