Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kedves lovas társaim, főként...

Guano Apes kérdése:

Kedves lovas társaim, főként díjlovasok! Na erről mi a véleményetek?!?!?

Figyelt kérdés

Hihetletlen, hogy hová tart a díjlovaglás az FEI szintjén! (Akkor mi van lejjeb?)


Arról a szakágról beszélek, amelyik könnyedséget, eleganciát és a legmagasabbfokú harmóniát hivatott képviselni!

A XenophonTársaság (Németország) levelet intézett a Német Lovas Szövetségnek (FN), hátha még valami helyre hozhathó az amúgy is régen elvesztett tiszta útirányából, ugyanis a FN valószínűleg annak a szabálymódosításnak a jóváhagyása mellett fog dönteni az FEI (Nemzetközi Lovas Szövetség) soronkövetkező ülésén, amely lehetővé teszi, hogy, ha úgy itélik a bírók, akkor vérző oldal vagy szájszöglet megállapítását követő kicsöngetés után, kicsit később állatorvosi véleményt követően a lovas újra lovagolhassa a programot!!!! Na ez az amiért a lovassportok már nem építik a fiatal generációk jellemét illetve csak az agresszivitás irányába!

Megpróbálom csatolni a Xenophon Társaság FN-hez intézett levelét! Ebben kiemelnek 3 fő pontot, ami oka volt annak is, hogy már nem Lovasszövetésgi szinten segítem a lovasokat és a lovakat, ugyanis ezeket a pontokat láttam leginkább én is sérültnek! :

-A ló jólléte mindenekfelett kell álljon! (FEI Code of Conduct)

-Valamennyi lóval foglalkozó személy a legnagyobb felelőséggel viseltetik a gondjába került lénnyel(lóval)

-A ló fizikai és pszichikai egészsége mindenek felett kell álljon a ló használatától függetlenül

-Minden tréning célja, hogy ló és lovas között a legmagasabb fokú harmóniát kell eredményezze!


Mészáros Gyula Lóközpontú Ló és Lovaskiképző Iskolája


2011. okt. 28. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok díjlovas, de felháborítónak tartom, hogy ennyire elment ez a sport is a ló mint eszköz kezelése irányába. Amúgy is kicsit paradox nekem ez az egész szájvérzős szitu, mert megfelelő összhang és segítségek esetén nem létezhet, hogy a lovak szájszöglete feltörik, vagy felszakad a nyelv, mégis bírálatot, vagy egyáltalán helyezést kaphat az, aki bár a programot lelovagolja és végrehajtja, az a lova egészségébe kerül a durva segítségek miatt. Durva segítségek? Versenyen ráadásul? A díjlovaglás nem a bizalomról, az idomításról, és az összhangról szól? Az összhang nem lehet túl jó egy vérző száj esetén, nemde? Javítsanak ki, ha tévedek, mert nem vagyok díjlovas, de nem tolódott el ez a sport is a sznobság és az eredményközpontú lókoptatás irányába?

Sztem értelmetlenné teszi a szabály bevezetését a program újralovagolhatósága. Úgy gondolom, hogy a vér egy elég intenzív tünetét mutatja a durva szárkezelésnek. Ez a véleményem.

2011. okt. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék ebben mélyen belemélyedni, de azért elmondom a véleményem dióhéjban. A ló nem egy tárgy, nem egy használati tárgy, amin átgázolhatunk az önző kis érdekeink végett. Aki valamelyest is szereti a lovát, az törődik is vele. Mindenki követ el hibát, de igyekszik azt kijavítani. Viszont...

Mondhatjuk úgy is, hogy pénzes sznoboké, meg a divatlovasoké a lovas sport. Szégyen szemre nem ló orientált a sport, hanem pénz centrikus. Undorító? Igen az! Nem csak nálunk van így, hanem külföldön, Németországban is. Tisztelet a kivételnek, mert VAN kivétel, csak nem azok, akikről most említést tettél.

2011. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök, hogy akadnak még tisztán látó, gondolkodó és érző lovasok! Teljesen jól látjátok a helyzetet. Valóban nem szól már másról ez a dolog (Európa, Olimpia és világ szinten), mint a pénz orientálásának hatására egy 3 perces hamis látszat képet keltsünk amit erővel és durvasággal harcolunk ki a lovat megerőszakolva.

Mészáros Gyula tanítványaként én is kötelességemnek érzem, hogy ez ellen a lehető legtöbb úton tegyek és felhívjam mindenki figyelmét, hogy ahova tartunk nagyon nem jó! Mindenkinek ajánlom figyelmébe a régi klasszikus elvek mentén működő ÖRKÉNYTÁBORi örökségünk minél pontosabb ismeretét és követését!

2011. okt. 29. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem hozzászólókkal, de követem az eseményeket. A FEI mindent elkövet a ló kímélése érdekében. Eklatáns példája ennek a lovasportok királynőjének aposztrofált miltary (lovastusa)A húsz harminc évvel ez előtti versenyekhez képest rengeteg változás történt a lovak védelme, kímélése érdekében. Azt még nem hallottam, hogy a Dallos Gyulát kizárták volna ilyen jellegű probléma miatt, igaz, hogy más miatt sem!Véletlen balesetek is előfordulhatnak, akár egy rosszul beakasztott lánc is okozhat gondot, vagy egy sérülést. Nem ez a jellemző!Én egy nagy szépséghibáját látom ennek az egésznek, hogy az egész felhajtást olyan indította el aki korábban militarizott,(középszerűen) és most átment szemfényvesztőbe! (változik a világ, változnak az emberek)A rémhírek terjesztését és pánikkeltést mellőzni kellene, és bízzuk a FEI-re volt már jó néhány,a ló érdekeit képviselő rendelkezés meghozatalára.Vizsgálják ki ők, ez a ő kompetencájuk,és bízzuk rájuk a döntést! Ha ez valójában így történt, biztos vagyok abban, hogy lépni fognak.
2011. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!