Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan bírjak támaszkodásra...

Hogyan bírjak támaszkodásra egy menős lovat?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy a lovat bele kell hajtani a támaszkodásba (leegyszerűsítve fogalmaztam). Az én lovam viszont elég menős, és muszáj visszafognom vagy kivinne a világból ha olyanja van. A szárba meg belefeszül. Vele hogy érjem el a támaszkodást?


(Tudom hogy nem a szárral kell visszahúzni a ló száját ha lassabban szeretnék menni, hanem test-segítséggel kell visszafogni a lovat, de az enyémet ez nem különösebben szokta érdekelni.)


2011. okt. 30. 09:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én lovam is ilyen. Lovagolj nagyon sok átmenetet, tempófokozásokat és visszavételeket. Türelmesnek kell lenni. Ne hagyd elrohanni, amint enged, engedj neki te is. Igaz én bemelegítés után hagyom vágtázni, kicsit kifutja a gőzét, utána sokkal jobban figyel és kevésbé akar elrohanni. Patanyomfigurákkal tartsd fenn a figyelmét és a fent említett fokozásokkal visszavételekkel.
2011. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint a nem menőset. Csak a menőset könnyebb.

Az edzés elején ne akarj tőle támaszkodást, engedd hosszú szárra és addig lépj és ügess vele, amíg a ló maga nem kezd el lenyúlkálni a szárért. Amikor már ő keresi a szárat, könnyű lesz lovagolni. A csizma akkor se maradjon ki, ha menős a ló, ha nagyon menne, akkor az ülésed legyen megtartó, de a csizmáddal késztesd a lovat erőteljesebb maga alá lépésre, ha muszáj, a száron csinálhatsz félfelvételeket.

2011. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!