Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Maradjak vagy elvigyem?

Maradjak vagy elvigyem?

Figyelt kérdés

Van egy lovam. Mármint még papírom nem az enyém de hamarosan. Már mindent meg is vettem.

Az egyik ismerősünknél van, még övé "papíron" de már szóba az enyém. Mostanába az ismerősünk elég furcsa.. mondom, hogy viszem ki a lovat futószárazni. Ő meg erre "nee nem majd ha itt van a xy (barátnőm) is, mert erránt stb.." meg, hogy a ló kijön a karámból. Igen? múltkor amikor nem voltam bent nyugodtan ellegelészett a többi ló nélkül. Ezután fogta és kivitte a többivel a legelőre. Én meg egyedül nem tudom onnan behozni mert egy úton kell átmenni és elég forgalmas vagyis betudni betudnám csak nem merem, nehogy baj legyen. És nem egyszer volt már az, hogy majd ha a barátnőm is kint lesz. Pedig egyszer nem rántott el. No mindegy nem álltam le vele veszekedni. Meg az ismerősünk már elég öreg, nincs türelme hozzájuk (mármint a lovakhoz).

A lóval se tudok ott nagyon haladni, főleg ha ilyen.

Szóval én arra gondoltam, hogy egy közeli lovardába elviszem egy próba időre , hogy-hogy menne a dolog és ha okés akkor ott maradna. És eközben meg lepapíroztatnánk.

Mármint úgy gondoltam, hogy pl. elvinnénk november 16-án és vissza hozznánk december 16-án. És ha minden el lenne rendezni meg lefolynának az ünnepek akkor január-februárba végleg elvinnénk.

Az ismerősünk semmit nem csinál a lovakkal, csak úgy van neki. 2 lovat beszokott fogni szekérbe. Egy másik meg az "enyém" csak úgy van. De elakarja őket adni.


2011. okt. 30. 14:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg így neki is levennék egy terhet a válláról, meg nekem is jobb lenne.
2011. okt. 30. 14:36
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de lehet, hogy csak félt az ismerősöd és ezért nem hagy egyedül a lóval.

Szerintem minél előbb rendezzétek le a papírokat, aztán viheted amerre látsz, így a legtisztább.

2011. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. És 5 éve lovagolok.
2011. okt. 30. 15:05
 4/11 anonim ***** válasza:

A lovat nem lehet ide-oda rángatni. Ott van a többi ló, ahol most van. Most elviszed egy hónapra? Utána visszahozod, ha nem jó? Vagy visszahozod, és majd elviszed máshova?

Nekem sajnos sokat kellett költöznöm a pacimmal, és hisztis lett, meg stresszes. Nem lehet össze-vissza rángatni.

Vagy vidd, vagy ne.

2011. okt. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Papírozzátok le azonnal és haladéktalanul, aztán másnap már viheted is.

De ne hozd-vidd a lovat össze-vissza, mert az egyikőtöknek sem fog jót tenni, a lónak legkevésbé.

2011. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a legtisztább, ha elrendezitek a papírokat, és eljöttök onnan, végleg. Ha nem tudtok most azonnal, akk 1 hónap múlva, de ne kapkodj, és ne ráncigáld ide-oda a lovat mert abszolút nem tesz jót neki. Ha megvan h hova viszitek és jó a hely, és tudod, h egy darabig - minimum fél évig - ott lesztek, akkor lehet szállítani. A ló nem bútor h ide-oda hurcibálhatja az ember. Meg kell szoknia az új környezetet, az új istállózást, az új embereket és ez sok idő ám, néha 2-3 hét, de van h több. Mire megszokná az új helyet, kerülne is vissza, uh ez a sok variáció nem tesz jót. 1x döntsd el h hová viszed, de akkor maradjon is ott. Akkor minden oké lesz, és nem lesz idegbeteg meg stresszes.
2011. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És mit szóltok ahoz, hogy ugyan annyiért adja nekem a lovat (több éve kint segítek neki, meg másba is segítettek neki a szüleim, régóta ismerjük) mint egy teljesen számára idegen embernek?

2011. okt. 30. 18:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Alkudni próbáltál? Biztos nagyon kell neki a pénz és nem lehet túl jótékonykodó hangulatban.
2011. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van, hogy ugyan annyit kér tőled is. Te segítettél neki, de nem a lóért cserébe. Szóval... egy barátság addig marad az, míg elszámoltok egymással. Nem akar pénzt bukni, mert te ismered.
2011. okt. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az egyik ismerősöm mondaná, a barátság barátság az üzlet az üzlet. Üzletben nincsen barátság, úgy marad minden tiszta...
2011. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!