Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Standing martingálról mi a...

Standing martingálról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
nem.
2011. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még nem használtam, de állítólag sokkal kíméletesebb, mint a normál, mert nem a szárhoz, hanem az orrszíjhoz kapcsolódik. Idegbaj lónál nem ajánlanám - könnyen szakad a kantár - de szerintem egy hasznos dolog.
2011. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha a kényelmet nézzük, szerintem jó kis találmány, viszont ha a hatékonyságot figyeljük, az egyszerű running martingál hatásosabb, mivel ugye a ló száját veszi célba ami egy gyenge pont (jó esetben, viszont vannak olyan lovak akiknek iszonyat kemény szájuk van, és ezt nevezik elrontott lónak - tévedés hogy a ló hibája, egyszerűen így tanították be). Tehát a running martingál erőteljesebben tartja vissza a ló fejét, a standing martingál inkább idősebb lovaknál jó, akik a gyengébb jelzésekből is értenek.
2011. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a csúszó martingált preferálom, mert ha jól van beállítva, akkor a lónak semmilyen kellemetlenséget nem okoz, amikor szépen száron megy és csak akkor vált ki hatást, ha a ló szár ellen dolgozik.

A fix martingált tényleg csak nyugisabb lovakra raknám, orrszörmével, hogy ne törje fel az orrszíj a lovat.

2011. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!