Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mással is volt már így?...

Mással is volt már így? (Nagyobb elvárás az eddigi tudáshoz képest)

Figyelt kérdés
Elkerültem egy új helyre lovagolni. Itt egyből sokkal nagyobb elvárással vannak felém, mint az az eddigi tudásomból kitellene, ezért mindig feszélyezve érzem magam és teljesen elbizonytalanodom. Így a ló átveszi az irányítást, amitől még bizonytalanabb leszek. És ez egy ördögi kör. Mit tehetnék?
2011. okt. 31. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szorítsd össze a fogad, és csináld végig ezt az időszakot. 2x voltam ilyen helyzetben, és volt, hogy minden edzés után bőgtem, de abszolút megérte. Tudom, hogy baromi nehéz, de akkor fejlődik igazán az ember, mikor nyomás alatt van - persze ez igazából szubjektív -, és ha bírod az edzéseket csak a nehézséggel van a baj, akkor semmi vész. Meglátod, még pár alkalom és a ló sem tudja átvenni az irányítást. Úgy állj hozzá, hogy ki kell hoznod magadból a maximumot.

Ha ez nem váik be, nyugodtan beszéld meg az edződdel a problémáidat, arra van, hogy segítsen neked megoldani őket. Biztos nem harapja le a fejed, ha elmondod neki, mit szeretnél.

2011. okt. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudod a mondást: teher alatt nő a pálma. Vagyis lehet, hogy most nem könnyű, de csak így fogsz fejlődni. Hajrá, küzdj egy kicsit, menni fog!
2011. okt. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kedves kérdező bírd ki, jobb lesz és csak igy fejlődhetsz!!!! amugy megkérdezhetném tőletek hogy mik azok a dolgok ami miatt edzés után annyira kiborultok, hogy még sírtok is?? most hülyén fog hangzani de ha lehetne választani én ezt választanám. Ahova én járok lovagolni konkrétan rámszarnak ,azt csinálok amit akarok és ugye igy egyhelyben topogok S:
2011. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Velem úgy volt, hogy egy ideig egyáltalán nem foglalkoztak velem, aztán pedig egyszer csak egyik óráról a másikra tudnom kellet volna valamit, amiről eddig még csak nem is hallottam. Lovon ültem, úgy mondta az oktató, hogy csináld már, csináld már! De nem tudtam, hogy mi az egyáltalán és hogyan kell. :/
2011. okt. 31. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.


Az, ha szarozzák és nyomorékozzák a 4 éves csikómat, csak azért, mert nem klasszis díjló, és olyanokat várnak el tőle, amiket még életében nem tapasztalt. Az az intenzív 1 óra idomítás úgy zajlik, h vért izzadsz a csikód hátán, az edzés végén pedig nem azt mondja az edző, h lesz ez még jobb is, hanem hogy szar a lovad és add el a francba, mert nyomorék. Mindezt 1 12 évesnek, aki 6 hónapos kora óta neveli a csikót, amit karácsonyra kapott. hát kösz szépen.

Viszont visszatekintve nagyon hasznos dolgokat tanultam, és bár az intenzív lóeladási tanácsokat nem fogadtam meg, sok idomítási tapasztalatot szereztem.

2011. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!