Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ki nyerhet nagyobb valószínűsé...

Ki nyerhet nagyobb valószínűséggel?

Figyelt kérdés
Ki az esélyesebb? Sokat gondolkodtam rajta hogyha kapnék egy lovat, a kutyám hogy reagálna rá. Szerintem képes lennék hozzászoktatni a lóhoz, de ha nem, és átszökik hozzá, valahogy, akkor a ló az esélyesebb a nyerésre (felrúgja, megharapja ..), vagy a németjuhászom?
2011. okt. 31. 07:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy lóval szemben a német juhászodnak kevés esélye lenne, sőtt szinte semmi. Ha nagyon közel merészkedne és a ló megijedne akkor egy lendítéssel felrúgná, és súlyos szervi problémák lépnének fel a kutya részéről. De hozzá lehet szoktatni mindenhez. Először ne zárd el tőle. Vidd oda pórázon ha szaglássza meg, közbe beszélj a lóhoz. Egyébként nálunk ridegbe vannak a lovak és nem lett semmi bajuk a kutyámnak. Egyszerűen megszokták a ló jelenlétét és tisztába vannak az erejével. Lehet hogy barátok lesznek, és akkor nem lesz magányos a ló sem!
2011. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

KI nyerne marmint nyilt osszecsapasban? Hat a lo.

Azonkivul ha a kutyad nem az a fajta amelyik allandoan ugatjaa a lovat siman osszeszoknak, legszebb mikor lovaglas kozben kovet a kutya.

De a nagyapam kutyaja ugy pusztult el (meg kolyok volt) hogy telen odafekudt a lo melle mert ott melegebb van, aztan a lo elkezdett hemperegni...

2011. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kutyának és a lónak is meg kell szoknia egymást. Mivel a kutya ragadozó, a ló meg zsákmányállat, nem szabad őket egyből "összeereszteni", mert annak nagy valószínűséggel nem lesz jó vége.

De ez igazából sokmindentől függ. Lehet, hogy a ló az előző helyén már megszokta a kutyákat, így ha meglátná a tiédet, fittyet sem hányna rá.

Vagy az is lehet, hogy a kutya ijed meg tőle, és legjobb esetben is meghagyja azt a biztonságos 10 méter távolságot :D

De az a legbiztonságosabb, ha kikötöd a kutyát, és kicsit messzebb elvezeted a lovat, vagy a lovat kötöd ki, és a kutyát viszed el mellette. aztán szépen egyre közelebb, utána hagy szagoljanak össze, meg minden :)

2011. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, a kutya esetleg megharaphatja. De semmi esélye a ló ellen, nyilván. A lovak viszont elvétve ártanak csak más élőlényeknek. Bár, volt már, hogy terepen egy pasas odaengedett hozzánk egy idegbeteg rottweilert, csak a ló úgy ráugrott a kutya első lábára, hogy utána a kutya egyrészt átgondolta a helyzetet, és nyüszítve sántikált vissza a gazdájához, másrészt pedig vihették őt állatdokihoz. Persze, "én voltam a hibás". Mert ő a támadó kutyáját nem tudta megállítani, és emellett póráz és szájkosár sem volt a kutyán. De, mindegy is. Arra számított, hogy jól megijeszthet minket.


Egyébként össze lehet szoktatni a lovat a kutyával, nekem is sikerült. A kutya egy idő után rájön, hogy neki semmi esélye a lóval szemben.

2011. okt. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!