Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Azt tudom, hogy egy csikót...

Azt tudom, hogy egy csikót fél éves korában választják le az anyjától, de pontosan hogyan kell egy csikót leválasztani?

Figyelt kérdés

2011. nov. 1. 05:23
 1/5 anonim ***** válasza:
külön teszed úy, hogy ne tudjon többet szopni az anyját. nem kell elszigetelni, csak ne bírjon szopni
2011. nov. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
rakd külön bokszba, vagy külön karámba. ennyi ;)
2011. nov. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

akkor ezt még egészítsük ki azzal, hogy ha lehet úgy kell külön tenni, hogy ne lássák egymást (még jobb, ha nem is hallják), mert különben napokig egyik se fog enni, csak állnak a karámnál és üvöltenek egymásnak... és úgy a tej se apad el. A legjobb, ha a csikót ilyenkor elviszik pár hónapra.

Ahhoz, hogy elapadjon a tej, egy darabig a kancának nem szabad abrakot adni (sokan a vízivást is korlátozzák), mozgatni kell és hűteni a tőgyét. Ennyi. Az enyémnek így,kb 10 nap alatt el is apadt a tőgye.

2011. nov. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi külön állásba raktuk őket és együtt voltak a legelőn. Egyre többször mentünk el a csikó nélkül fogatozni meg lovagolni. Elég hamar a tejről is leszokott és a kanca is jól viselte.
2011. nov. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Külön kell őket tenni. A kancával jó ha sokat van fogalkozva , úgy kevesebbet foglalkozik azzal hogy hol a csikó. De olyat is láttam hogy a csikó szinte magától levált. Egyszerűen nem ment az anyja után, nem akart szopni.

Az előttem válaszolnak: a lóvaknak emlője van nem tőgye... Tőgye a tehennek van. A lónak EMLŐJE!!!

2017. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!