Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem megy a vadászvágta?

Miért nem megy a vadászvágta?

Figyelt kérdés
1-2 ütem megy, utána visszahuppanok a nyeregbe. Szorítok, amennyire csak tudom, de visszaesek pár ütem után, akkor is.. Nem tudom, mennyire kell előredőlni, felállni, stb.. Viszont terepek miatt nagyon megkellene tanulnom a vadászvágtát is normálisan!
2011. nov. 1. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdekes, amikor én terepeztem, párszor szóltak hogy ne könnyítsek, üljem ki. Akkor most hol az igazság??
2011. nov. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Futószár, futószár, futószár......

Ne gondolkodj semmiféle terepben - de még karámban önálló lovaglásban sem!! - ha nem vagy egyensúlyban és nem tudsz fogni a comboddal, térdeddel. A lónak keményen fáj, amit csinálsz és biztos vagyok benne, hogy amikor visszaesel, a száját is keményen bántod. Ha szereted a lovakat, tanulj meg tisztességgel lovagolni, annak egyetlen módja pedig az, hogy futószáron addig gyakorolsz, amíg nem megy gond nélkül mindhárom jármód elengedett kézzel is! Soha nem viszek ki terepre olyan embert, aki nem képes kengyel nélkül is könnyűügetni, vágtázni, illetve kengyellel könnyített vágtát lovagolni. Ez a ló érdeke, a lovas érdeke és nem mellesleg az enyém is, mert egyrészt meg akarom tanítani az illetőt lovagolni, másrészt pedig én felelek a balesetekért.

2011. nov. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ezzel vitatkoznék,nekem megy kengyel nélkül a lovaglás,de viszont szőrén is így komoly gondjaim vannak
2011. nov. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tuti hogy nem szorítassz térddel. Gyenge a combizmod ezért hamar elfárad. Csináld azt nekem mindig ezt mondta az oktatóm. 4 ütem vadászvágta 4 üteg munkavágta, vagy rövid falon vadászvágta hosszú falon munka vágta vagy fordítva. Így te is erősödsz és elkezdessz belejönni!
2011. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bár így látatlanban elég veszélyes tanácsot adni, de a tanítványaim leggyakoribb hibái alapján a következőket tudom mondani: hozd hátrébb az lábszárad, valószínű előre van tolva, így hátrakerül a súlypontod. (ha ülsz a nyeregben, a feneked alatt kell lennie a sarkadnak) ne próbálj meg nagyon előredőlni, inkább a csípőd lökd előre. ha nem kerül eléggé előre a csípőd, akkor előregörnyedsz miközben próbálod megőrizni az egyensúlyod, és hátratolod a feneked - vagyis megintcsak hátrakerül a súlypontod.
2011. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!