Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fiaimnak vehetek pónit?

Fiaimnak vehetek pónit?

Figyelt kérdés

sziasztok!

2 Fiam egyik 15 éves másik 12,szeretnének egy pónit vagy egy shetland pónit vagy egy welsh pónit.

Én valamennyire értek a lovakhoz,a nagyobb fiam is sokat szokott olvasni a lovakról.

vannak kutyáink,papagájaink,azokkal elég sokat törődnek,szerintem nekik lenne a lóra 1 órájuk meg nekem is 1 órám ,tehát legalább mindennap 2 órát foglalkoznánk a lóval.

Hétvégén többet is.

szerintetek vegyek nekik lovat,vagy menjen el legalább a nagyobb fiam jövőre egy lovardába és ott megtanulná az alapdolgokat.

Nekem kisebb koromba mindig voltak állataink tehének,malacok, bárányok,kecskék,lovunk nem volt,apámnak és nagy apámnak volt.Tehát valamennyire én is értek a lovakhoz,meg más állatokhoz.


2011. nov. 4. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Jómagam is hasonló közegben nőttem fel, csak nekünk voltak a lovaink is. Ha lovagolni akar a fiad/fiaid, akkor szerintem először írasd be őket egy lovardába. Könnyebb lesz, ha lesz egy alapja a gyereknek, ami a lovaglást illeti. Nem is tudod milyen sok minden van, amit egy lovasnak tudnia kell. Alapban nem csak arról szól, hogy maradj fenn a lovon, hanem hogy a lovaglásoddal ne tegyél kárt benne, ne akarjon ledobni, stb. stb. A gondozást szinte biztosra veszem, hogy menni fog nektek, hiszen ahogy írtad, volt már nagyobb testű állatotok. Tehát a felelősség, a bizonyos fokú hozzáértés már megvan. Te is olvasgass lovas szakkönyveket a lovakról, és akkor tuti minden jó lesz. Egy kicsit más, mint a többi állat, és ezért nem árt utánajárni.
2011. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem köszönöm.
2011. nov. 4. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:
egyetértek az előző válasszal. egy ilyen állat gondozása, nevelése nagyon nagy felelősséggel jár, rengeteget időt kell ráfordítani (pl futtatás, lovaglás, takarítás). naponta elvégezni fárasztó lehet, és sok időbe telik. nagyon meg kell gondolni, hogy vállaljuk-e ezt 30-40 éven keresztül!! ha igen, pár év múlva nem unhatjuk meg és adhatjuk tovább, mert ez a lónak 100x roszabb mint nekünk...
2011. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De ne pónit!!!!! Nagyok hozzá a fiaid! Lovat!

Amúgy mindennel egyetértek, amit előttem írtak.

2011. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bértartásban tartanátok? szerintem ne vegyél neki pónit...egy nagy lovat, de aztsem most, hanem majd ha már jól tudnak lovagolni
2011. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!