Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez a gyógyszerek miatt vagy a...

Ez a gyógyszerek miatt vagy a gyulladás miatt lett? :SS

Figyelt kérdés
Szóval egy lónak a lovardában begyulladt a szeme, gennyes volt és válladékol rendesen. Az orvos felírt különböző szmcseppeket és gyuladás cssökkentőket. mi azt adagoltuk is szépen a gyulladás visszahúzódott de a szemére megvakult. 21 éves a ló.. Nagyon jó ugróló volt, de így kell neki befejeznie a karrierjét. :/ Nem értem miért lehetett...
2011. nov. 6. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kérdezd meg az állatorvost
2011. nov. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
velem ugyan ez történt...:/ off..vagy ismerlek?
2011. nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az öreg ugrólovam így vakult meg. Nem tudom, mi lehet ez a nyavalya, mondjuk az enyémnek volt egy gyerekkori szaruhártya-sérülése, ami a szemgolyót nem érintette, de úgy nézett ki, mint egy hályog. De nem az volt. Nem zavarta hosszú évekig, jól látott, nem volt vele gond. Aztán gyakorlatilag élete virágjában, 13 évesen egyik napról a másikra durván begyulladt a szeme, kezeltük, gyulladás megszűnt, a ló megvakult. Emiatt lett nyugdíjazva, mert nagyon zavarta őt, pedig nagyon jó ugró volt, de nem tudott megbarátkozni azzal, hogy egyik oldalra nem lát. Azóta nyugdíjas éveit tölti.

Megkérdezhetem, mivel kezeltétek?

2011. nov. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. az én lovamat szerencsére nem zavarja, így újra munkába álltunk, viszont nem tudom hogy fog reagálni az akadályokra...
2011. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Garasone szemcsepp,Septosyl,
2011. nov. 6. 11:44
 6/13 anonim ***** válasza:
A gyógyszer miatt értelemszerűen nem lehet, az olyan hiba volna az állatorvostól, mintha te leizzadva direkt fagyos vízzel itatnád. Nem adnak nekik vakságot okozó gyógyszert szemre...
2011. nov. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Meg még van egy pár csak azonak így hitelen nem tudom a nevét!
2011. nov. 6. 11:46
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, szóval akkor a gyulladás miatt volt. Basszus pedig annyira gyógyítottuk mindennel amit csak felírt...A napokban néztük hogy a jobb szemére teljesen vak. :/

Erre mondják hogy "A jó csődör vagy lesántul vagy megvakul" Nos ő nem csődör hanem kanca de jónak kiválló volt. Kezdődhetnek nyugdíjas évei! :) :/

2011. nov. 6. 11:49
 9/13 anonim ***** válasza:
az enyém a bal szemére teljesen vak...de ha nem zavarja akkor nyugodtan lovagolhatjátok! az enyémet sem zavarja
2011. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne keresedj el annyira! :)

Bár ez nem egy szerencsés helyzet, de járjon sokat karámba, nézegessétek, hogy hogyan viselkedik így fél szemmel, hogyan reagál egyes dolgokra, és szép lassan vissza lehet szoktatni a munkához. Eleinte mondjuk csak felülsz hosszú száron lépegetni. Majd fokozatosan tovább, eleinte csak egy pár lépés ügetés, utána egy fél kör, egy kör, stb.

Lehet, hogy teljesen meg fogja szokni, és semmiben sem fogtok hiányt szenvedni. Ha viszont hosszú távon sincs semmi változás, teszem azt mindig forgatja a fejét, sokat ijedezik, akkor tényleg érdemes lenyugdíjazni.

De azért sok sikert! :)

2011. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!