Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha betegek vagytok (torokfájás...

Ha betegek vagytok (torokfájás, láz), akkor is ugyan úgy mentek a lovakhoz/lovagolni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 07:44
1 2
 1/12 Virág6 ***** válasza:
100%
Hát a ló biztos nem kapja el tőled a náthát.Hogy betegen is lovagolnék-e?Csak ha bírnám.Ha nem lennék nagyon rosszúl.Volt már példa hogy a lányom náthásan lovagolt.
2011. nov. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Na nem, majd a ló kitakarít meg megeteti magát... A betegség ott kezdődik, amikor a mentő visz korházba, addig meg kell a lóval foglalkozni, max szorítkozok a legszükségesebb teendőkre.
2011. nov. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Másodiknál a pont! :-)
2011. nov. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha otthon tartod a lovad, ahogy én is, akkor ott betegen is el kell látni a lovat. Nekem a családtagjaim szoktak besegíteni, ha beteg vagyok, vagy ha bármi van. Ha meg nem megoldható, akkor én megyek ki, de sokkal lassabban megy az egész. De nálunk mindenki szereti a lovakat. Ugyanakkor, ha beteg vagyok, akkor nyilván nem megyek ki lovagolni, és akkor marad a lovaknak a karám vagy a futószárazás. Sajnos én olyan vagyok, hogy ha megfázom, akkor nálam az elég komoly (jóformán még állni sem bírok, nem hogy valamit csinálni). Amúgy nő vagyok.

Ha bértartásban tartod a lovad, akkor ott ilyen problémád nincs. Előbb gyógyulj meg, vagy legalább ne legyen lázad, utána menj ki lovagolni.

2011. nov. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Én már nem egyszer 39 fokos lázzal, full torokfájás, nátha, meg ami még vele jár, mentem ki az istállót almozni. Az ammónia jóbarát ilyenkor! :-) A lovaglás meg csodát tesz, nekem a lázam is lemegy tőle. :-)
2011. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

38 fokos lázzal is valahogy "egyből jól lettem", ha a lovakra gondoltam, de a szüleim sajnos nem engedtek el, bármennyire is bizonygattam, hogy de igen, ahhoz, hogy lovagoljak, tökéletesen vagyok, suliba még éppen nem kéne mennem... ;)

Nem jött össze sajnos :D

2011. nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor úgy érzem, hogy még menni fog, akkor igen. De ha már attól hánynom kell, hogy 2 percig állva kell maradnom, akkor nem megyek. Nyilván ha lenne saját lovam, és otthon lenne, akkor más lenne a helyzet :)
2011. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
ha beteg vagyok vagy fáj valamim akkor is megyek mert ahogy felülök a lóra egyböl elmulik minden.
2011. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

mivel saját ló itthon muszáj a lóval ez is jár ;)

lovaglás hajtás, takarítás, ápolás stb ;))

2011. nov. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon okosan kell csinálni, mert ha a szüleim megtudják, hogy lázas vagyok, tuti nem engednek ki a loviba - bértartásban van a lovam. Úgyhogy gyors beveszem a lázcsillapítót, NEM iszom teát - mert az gyanús, ha teázom és nem kakaózom (ilyenekre figyelnek az ősök, hogy visszaszorítsák a lófanatizmust) - és igyekszem nem kimutatni, hogy ráz a hideg a 40 fokos láztól, és akkor ki tudok menni. Sajnos ez a trükközés is az esetek 80%ában megbukik és olyankor nagyon-nagyon kiakadok. Ha ahhoz gyengusznak érzem magam, hogy felüljek, akkor is mindenképp futószárazom és megpucolgatom.

Ha nincs lázam úgy kimegyek, mint a vihar. Nátha, torokfájás, stb. nem tartanak vissza. Törött karral is simán felültem, csak leszedtek... :S

2011. nov. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!