Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel tudom javítani a koncent...

Mivel tudom javítani a koncentrációt lovagláshoz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:

El kéne menni egy koncentrációs edzőtáborba. :D


A lóét, vagy a magadét szeretnéd javítani?

2011. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:D Amugy a sajátomra gondoltam. Ugratáshoz lenne fontos...
2011. nov. 10. 20:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Legjobbn kb eyg hüley lovon tudod. Az én gondolataim legtöbbször lovaglás közbe elkalandoznak. Tenap ráültem egy hülye lóra, aki egy pnontál mindig vágátba kapcsolt, és el akart vinni a világvégére. Következő körbe koncentrálam, és nem vitte. Utána már megint elfelejtettem, és elvitt. Szóval nálas tényleg koncentrálni kellet. Ő kb a képességeimnek megfelelő ló. Ha te is egy kicsit nehezebb lovon ülnél, akor szerintem jobban koncentrálnál.
2011. nov. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem azzal nincs gond hogy elkalandozik a gondolatom mert azért oda szoktam figyelni csak nem kell annyira erősen koncentráljak hogy ha csak simán lovagolok mint mondjuk egy nehezebb feladatnál/ugrásnál.Amugy a ló nagyon jó vele nincs gond, nem dilis,nem szokott rohangálni ami mondjuk nem is baj akkor pl ha egy pályát megyünk , jól idomított.Nagyon jól ugrik de nem automata,lovagolni kell,csak akkor tudjuk jól megcsinálni a feladatot hogy ha mindent jól csináltam. Igazából ugrásnál ha sok ugrás van kis fordulók,kevés hely és nagyon oda kell figyelni sokáig akkor vagyok néha bajban mert nagyon sok mindenre kéne koncentrálni.Meg ugróedzésen pl hamar elfáradok és akkor már nem tudok annyira odafigyelni viszont addig csináljuk az adott feladatot amig nem sikerül.Szóval hamar elfáradok és nem tudok sokáig koncentrálni és ezen szeretnék változtatni mert van hogy ez hátráltat a munkában.
2011. nov. 11. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt a gyakorlat hozza majd szerintem, egy csomó dolog reflexszerűvé válik, és akkor tudsz figyelni a többire. Nekem autóvezetésnél volt így, az elején majd' meghülyültem, annyi mindenre kellett figyelni, aztán a kocsi kezelése már rutinosan ment, és akkor csak pár dolog maradt amire figyelni kell. Egyszerűbb pályákon gyakorolj először, meg olyan feladatokat csináljatok, hogy megtanuld a távolságokat, cavalettik, be-ki ugrások, ilyesmik.

Meg lovagláson kívül is lehet csinálni valamit, akár számítógépes játék, vagy görkori, vagy bármi ami fejleszti a reflexeket, vagy mozgáskoordinációt.

2011. nov. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Remélem hogy javulni fog.Azt hogy milyen pályát megyek azt az edzőm szokta felrakni de nem ad olyan feladatot amit nem tudnék megcsinálni csak max olyat ahol jobban oda kell figyelni.Be-kit,vonalat,kombinációt rendszeresen szoktunk ugrani a távolságokat valamennyire előre látom de erre is nagyon figyelnem kell.

Sajnos mivel viszonylag sokszor megyek lovagolni és sokat utazom igy nem nagyon marad időm másra de majd keresek valamit.

És köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. nov. 11. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!