Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudtok súlyos, vagy halálos...

Tudtok súlyos, vagy halálos kimenetelű lovas-balesetről? Esetleg az ismerősötök körében? Hogy történt és kinek a hibája?

Figyelt kérdés
2011. nov. 11. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
nem tudok,de 90%-ban a baleset mindig a lovas hibájából történik
2011. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%

Pl. vettek egy új lovat (gazdagék), befogták kocsiba másik ló mellé, persze begőzölt, a hajtó próbálta visszafogni, rátekerte a kezére a gyeplőt, kanyarban leesett, húzta egy darabig maga után a két ló, majd átment rajta a kocsi. 2 hónapig kórház.

A másik szintén gazdagék, szintén kocsis, látták, hogy a menőknek külön fékezhető az első meg a hátsó fék a kocsin. Óhh, hát akkor nekünk is olyan kell. Mentek kint az erdőben, le a dombon, megjött a para, lépjünk a fékre. De csak az elsőre.. Kocsi előredőlt, ember leesik, kocsi át rajta, ló kocsival balra el. Később fennakadt egy vízmosásban, a kocsi, a ló majdnem a vízbe fulladt, de jártak arra lovasok, kimentették. A hajtót meg fél napig keresték, az se tudott lábra állni.

Meg egy másik kérdéshez írtam, fiatal menős ló, a gagyi kantár leszakadt a fejéről, elrongyolt, egy meredek lejtőn levágtázás közben a lovas leesett, az is két hét kórház.

Meg volt egy lovagolni nem tudó, de azt hiszi, hogy tudó emberke, felült, a ló bakolt párat, mindkét keze eltört, de úgy, hogy fel volt támasztva neki. Azt hiszem, tanult némi alázatot a lovak iránt, miután 1 hónapig az anyja pisiltette, és törölte a fenekét... :D


Ezek mind a hozzánemértésből adódtak, illetve az olcsó, gagyi vagy már rossz állapotú felszereléstől.

2011. nov. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

Ja, és volt még egy, de azt csak mesélték, nem ismerem a résztvevőket.

A lovász elment lóval diszkóba, majd éjjel részegen vágtatott haza. Közben a kollégái kitermeltek az udvarra egy jó kupac trágyát, amiben a ló megbotlott, az ember leesett, és reggel kitört nyakkal holtan találták.

2011. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Igaz nem lóról esés következtében történt, de egy ismi lábára egyszer vassal odatoppantott az egyik ló. Bokatörés, csavarok, gipsz...stb Ez abszolút figyelmetlenség volt.
2011. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

Egy ismerősöm terepen esett egyet, valami nagyon hülye módon a ló elé/alá és a ló rálépett a fejére. Kóma, műtétek sorozata, de egy év múlva meghalt. :-(

Állítólag hülye volt, mert előző nap leesett a lóról, beütötte a fejét, el is vesztette az eszméletét, de nem ment orvoshoz (ő maga is orvos volt). Másnap megint felült és állítólag azért esett le, mert az előző eséséből következően lett neki valami probléma, ami pillanatnyi eszméletvesztést vagy hasonlót okozott, ezért esett le. Ami pedig a legnagyobb baj, hogy nem viselt kobakot. Ha az lett volna rajta, tán ma is él.

Sajnálom szegényt, mert nagyon rendes ember volt. De mint mindig, itt is az okozta a tragédiát, hogy felelőtlenül viselkedett az ember - nem a ló, a balesetek döntő többsége szimplán lovashiba.

2011. nov. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
az edzőmnek egyik versenyén elszakadt a szalagja a combjában...nagyon fájt neki de kibírta a pályát és nem esett le... mikor ebből felgyógyult akkor az egyik versenyén (nagy szél volt borultak az akadályok.) a legjobb lovával ment. volt egy oxer amire hirtelen fordult a ló nem vette időben észre és beleestek az akadályba a lónak az orráról lemet a ből az edzőmnek kulcsonttörése lett....kórház,műtét...mostmár jól van.
2011. nov. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20:40-es ezt én is hallottam!
2011. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%

Én olyat hallottam, hogy egy ember a saját lovával ment ki terepre. Felnőtt volt, már régóta lovagolt, tapasztalt lovasnak számított. Sőt nem volt egyedül több mentek ki. De ahhoz, hogy elérjék az erdőt aszfalt úton kellett átmenniük. A ló valamitől megijedt és hozzáb*szta a lovasát a földhöz. Nem volt rajta se kobak, se gerincvédő, szinte azonnal meghalt....


Egy másik, hogy 6-7 éves kisgyereket kivittek terepre (kb 3 éves korától lovagolt, mindennap, szülei lovardatulajok, ebben nőtt fel) és megugrott a ló, ő lesett a hátára egy kőre... A hátán lévő gerincvédő kettétört, de megmentette a gerincét.


Szóval én nem is tudom, hogy hogy lehet valaki olyan felelőtlen, hogy védőfelszerelés nélkül lovagoljon... Minimum kobak, de szerintem a gerincvédőt is kötelezővé kéne tenni minden lovardában... Nálunk alap, hogy kobaknak kell lovagolni, de ugratni és terepre menni csak gerincvédővel lehet. Ahhoz képest vannak olyan helyek, ahol a kobak terepen se kötelező.. :/

2011. nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hortobágyi lovasnapon történt, a tégla falnál a ló átugrotta az akadájt, lefele jövet maga alá vette a lábát, bukfencelt, a lovason keresztűl, a mentő elvitte de mire beért debrecenbe ,állitólag tüdővérzésben el hunyt, ővolt Donka CSaba első versenye.NYugodjon békében.
2011. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!