Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez jó a lónak? Szereti?

Ez jó a lónak? Szereti?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=pfb3Pg_qQos&feature=fvwrel

Én is úgy szeretnék a lovammal úszni. Ha lesz rá alkalmam tuti elmegyek. Hány éves korig érdemes úsztati? Nekem van egy 18 éves lovam, nagyon jó ondiba van. Őt be lehetne még vinni a vízbe? Úgy, hogy leérne a lába, mex egy pár métert úszna.


2011. nov. 12. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Már hogy a fenébe lenne jó?! A ló szárazföldi állat, ha a fülébe megy a víz, akkor begyulladhat, a levegőt nem tudja visszatartani, ha az orrába megy a víz, akkor fuldokolhat. Tud úszni, ha nagyon kell, de az túlélésre szolgál neki, nem kedvtelésre, ő nem "búvárállat" mint az ember.
2011. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az se jó neki, ha beviszem a vízbe? Mert azt tudom, ogy szeret fürdeni, meg ha a lába leér akkor nem lehet olyan nagy gáz nem?
2011. nov. 12. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:

A ló igen is szeret úszni a csikókat anno a tsz-ekben nagyon sokat vitték úszni mert jó az izmainak!!

csak vigyázni kell hogy az orrába és a fülébe ne menjen víz de ezt egy sima fürdetésnél is!!

18 éves lovat már nem vinnék be csak akkor ha tényleg nagyon meleg van.. és amúgy az úszás azért is jó mert a több száz kilós súlyt leveszi a ló lábáról és nem terheled vele annyira az izületeket. :)

2011. nov. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ti már fürödtetek a lovatokkal?
2011. nov. 12. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem saját lóval, de már fürödtem. Sokan voltunk lovasok, és egy kis tóba mentünk bele, amúgy volt velünk egy 18 éves ló és úgy kellett rá figyelni, hogy nehogy a gyenge lovast belevigye nagyon a vízbe, mert annyira tetszett neki. Ráadásul át is úsztunk a tavon, és volt olyan rész, ahol le sem ért a lónak a lába, csak a feje volt kinn a vízből. :D Eszméletlen érzés, nem hasonlítható semmihez, muszáj kipróbálnod. :)))
2011. nov. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen és a lovak nagyon is szeretnek úszni és hasznos is nekik. :) Amikor csak tehetem úszok vele. Jó nem ilyen családi pancsi, fürdőruciba! :D
2011. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ohh egyszer úgy szeretném kipróbálni:)
2011. nov. 12. 19:17
 8/9 anonim ***** válasza:
A lovaknak tényleg jó az úszás, a versenylovakat is úsztatják. 18 éves lovat is lehet szerintem , de nem nagy sodrásban...nehogy baja legyen meg nem kell ugrálni a hátáról..:P am. imádok lóval fürdeni nyáron :D
2011. dec. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a 22 éves lovunkkal mentünk úszni. Általában ő szeretteti meg a többi lóval a vizet. Víz imádó, kis búvár! :)
2011. dec. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!