Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gag zablát milyen tipusú...

Gag zablát milyen tipusú lovaknál alkalmazzák, stb?

Figyelt kérdés
a gag zabla miben különbözik pl a csikózablátol?milyen hatásai vannak a ló irányitása közben stb???

2011. nov. 14. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezzel a zablával jobban lehet kontrollálni a kemény szájú lovakat. Nagykantárral használják: az egyik szár a zablatesthez közvetlenül a csatlakozó karikán megy keresztül, a másik szár a feszítőágakhoz van rögzítve. Az egyik szárat használhatjuk egyszerű csikókantárként is, de ha hozzávesszük a másikat, erősebb hatást fogunk elérni a feszítőágak segítségével.
2011. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

én erre a tipusura gondoltam:)

[link]

2011. nov. 14. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

A rohanós, nehezen kezelhető lovaknál. Mosolygónak is hívják, mert erős segítség esetén annyira tépi a ló száját, hogy nagyon "mosolyog". Ez egy olyan zabla, ami felerősíti a segítségeket, könnyebb vele fogni a lovat, és ezáltal könnyebb irányítani is. Sokan kínzóeszköznek tartják, és stílusversenyen tilos a használata. Abban különbözik a pelhamtól, hogy sokkal finomabb segítségekkel ugyanazt a hatást éri el, és pelhammal nehezebb fordulni.

Nekem így magyarázták, de lehet félreértettem valamit...

2011. nov. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!