Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik a legjobb nyeregmárkák?...

Melyik a legjobb nyeregmárkák? Univerzális, díjlovas és ugrónyeregben?

Figyelt kérdés
Mi alapján határozzák meg, hogy melyik a jobb, meg miben különböznek a márkák egymástól
2011. nov. 15. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
A mi köreinkben a Prestige-nek és a Stübben-nek van nagyon jó híre. :)
2011. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A Stübben leginkább "munkanyereg", mert nagyon szívós, nagyon jó minőségű, erős bőrből készül, így rengeteg ideig használható. Vannak finnyásabb lovasok, akik a Stübbent "fapadosként" emlegetik, ez annyiban igaz, hogy a sokadik ló után már tényleg elég keménynek érződik, viszont nagyon jól ültet, és profik a támaszai.

Körülbelül mindenki kedvence a Prestige, ezek nagyon kényelmes, jól ültető nyergek, szuper támaszokkal, csak az velük a probléma, hogy olyan finom bőrből vannak, hogy ha nincsenek rendszeresen karban tartva, akkor könnyen tönkremennek. A Prestige szinte mindenki nagy kedvence, ezek nagyon szép nyergek, és nagyon jó minőségűek, de vigyázni kell rájuk.

Van még a Devoucoux nyereg, ez is nagyon elterjedt, ugyanolyan elit nyeregnek számít mint az első kettő. Ezt én a kettő átmenetének nevezném, nem olyan finom bőr, mint a Prestige, de hosszú távon kényelmesebb, mint a Stübben.

És elértünk a Pessoa nyeregig, ezt is nagyon dicsérik a kényelme miatt, de a szívósságával vigyázni kell, egyik ismerősöm nem pucolta el fél évig és kilyukadt neki a nyerge... :S Szóval kb hasonlóan igényel sok ápolást, mint a Prestige.


[link] vagy [link]

[link]

[link]

[link]

2011. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ár-érték arányban én a Stübbent mondanám a legjobbnak, ha a használt nyereg piacot nézem. 2-300 EUR körül napi használatra alkalmasakat lehet venni belőle, olyat ami nincs szétkopva. Hasonló állapotú Prestige már majd kétszer annyiba kerül. Egy Stübben Scandica-m van, az nagyon kényelmes, nem is akarok másba ülni. :D Prestige-t sajnos még nem próbáltam, így nem tudom, megéri-e az árkülönbséget.
2011. nov. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
én nem szeretem az ilyen nyergeket. a bőrösök csinálnak marhajó nyergeket, az a jó...
2011. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elég rég érkezett már ide válasz, de azért talán még nem késő ha írok egyet én is. Sok jót hallottam a Kieffer márkájú nyergekről is, bár ez is elég drága. Viszont extra kényelmes, én biztos hogy ilyet veszek majd... ha anyagi keretem majd engedni fogja :)
2012. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!