Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire lett "divatlovasok...

Mennyire lett "divatlovasok lova" a fríz?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre, hogy a flancos, gazdag lókedvelők főleg frízt vesznek, ha értenek hozzá, ha nem nem. Valószínűleg az is nagyban közrejátszik, hogy a fríz ló nem olcsó. Inkább olyan beszélgetős kérdés akarnak lenni.

2011. nov. 15. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

igen kb..

minden kis gazdag pi*** fríz lova van

2011. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Eleve, aki ért a lovakhoz az frízt nem vesz. Merthogy kb semmit nem tud, csak arra jó, hogy a kirakatban díszelegjen.
2011. nov. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy semmit nem tud?
2011. nov. 16. 00:53
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Gyengék a képességei, mindenben.
2011. nov. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nem értenék egyet, díjlovaglásban és fogatban pl igenis jól dolgoznak a Frízek. Lehet, hogy ugrani nem fog neked 180 cm-eket, és ha neked csak az ugroló a ló, akkor meg is értem, hogy lenézed a Frízeket, de ennyi erővel ráfoghatnád még vagy 15 lófajtára, hogy "ezek semmire se jók". Van, akinek a Fríz tetszik, és nem csak azért, mert drága, hanem talán azért is, mert intelligens és tanulékony állat, arról nem is beszélve, hogy nagyon elegáns megjelenésű, szép ló.

Ja, és nem vagyok milliomos divatlovas, mielőtt megvádolnál, és nincs frízem, csak egy beteglábú, idősebb magyar félvér heréltem... és tudod mit? Ennyi erővel sem ló, mert a sérült lába miatt már semmire sem alkalmas, csak szeretem őt annyira, hogy békés és nyugodt öregkort biztosítsak neki egy csendes legelőn, meghálálva neki, hogy hosszú évekig volt a társam, ahelyett, hogy egyszerűen vágóba adnám.


Uff, én beszéltem.

2011. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*Ennyi erővel ő sem ló
2011. nov. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Haha, megszívtad, nem ugrok:P De lovász koromban több frízt is gondoztam- jóval többet, mint akartam- és igen, nekem nem ló az, ami kimegy a sárba, és rögtön csüdsömört kap. Mindezt másfél milkáért, kicsit hasonlítsd már össze például a másfél milkás arabokkal, angol telivérekkel a képességeit!
2011. nov. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Cáfolom, hogy rossz ló a fríz. Jó, iskolalónak nem alkalmas, érzékeny természete miatt, de nagyon szép a mozgása, intelligens, és jó szándékú lovak. A legapróbb pöccre is indulnak, és díjlovaglásban, fogatban jeleskednek leginkább, de ugrásban sincsenek elmaradva.
2011. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem vagyok benne ebben a frízes dologban olyan mélyen, hogy tudjam, hogy csak a hozzá nem értő, gazdag luxusp****** vannak-e frízei, de ez eléggé elszomorító lenne. Lévén a frízek nem egyszerű esetek, nagyon érzékeny a természetük és sok törődést igényelnek. Ha egy ilyen gazdag de hozzá nem értő embernek lenne fríz lova, az igen gyorsan rájönne, hogy kevés a lóhoz, és vagy beismerné ezt és eladná más helyre - 1% kb, tapasztalat - vagy elkezdődne az erőfitogtatós "márpedig az van amit én akarok" módszer, meg az agresszív lovaglás stb, és ennek nagyon nem tudnék örülni.

Ergo remélem, hogy nem lett a divatlovasok lova a fríz, mert a pénz nem ad tapasztalatot vagy észt, márpedig egy fríz tartásához ez kötelező.

2011. nov. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Abszolute! Az a kérdés ,hogy mennyire tudsz lovagolni, hobbilónak "kivál-ló", ha megtudod fizetni ! arra jó, hogy megmutasd, neked ilyened van!Ha tudsz lovagolni és elvárod, hogy a ló mutasson valamit, magán kívűl, akkor vegyél Frizt! Mondjatok egy ereményt, a lovassport bármely ágában, ahol a fríz mutatott valamit! Mesélni , elfogultságból sok mindent lehet, csak sajnos valóságalapja semmi nincs!A lovassportban a fríznek nem sok keresnivalója van!
2011. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!