Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudom megtanítani vágtázn...

Hogy tudom megtanítani vágtázni a lovam?

Figyelt kérdés

Van egy öt éves ügető kancám.

Nyáron vettük, úgy, hogy nyerget látott már, de ennyi. Az óta dolgozom vele, szépen megy, figyel a segítségekre is, bár a belső állítás nem mindig sikerül. De a patanyom figurákat is csinálja már, és az átlóváltás a nagy falat, de már az is elég jól megy neki.

Mindez ügetésben és lépésben. Viszont nem tudok vele vágtázni. Ha kiskört cisnálunk, akkor az eleje vágtázik, de ennyi. Eddig két vágtaugrást csinált alattam, de azt sem én akartam.

Nem tudnátok valami tippet adni, hogy hogy tudnám beugratni vágtába? Hogy taníthatom meg neki?

(Egy válaszom már van, futószáron próbáljam, de hátha nektek is van még valami jó ötletetek.)


2011. nov. 17. 19:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. nov. 17. 21:27
 12/17 anonim ***** válasza:
71%
Próbáld úgy, ahogy sikerült. A kiskör. Ha kiskörön beugrik, azonnal dícsérd, és ha csak két lépést is, ahogy beugrott, dícsérd meg. Ha kell, játszd el hatszor, és ha csak két lépésre is, de beugrik, azonnal dícsérni, dícsérni, dícsérni. Vagy futószáron hajtsd meg, amikor beugrik, hanggal dícsérd. Nem azt mondom, hogy menjen három órát, meg azt sem, hogy verd meg, de ha pl kicsit fél az ostortól, akkor ha csak hozzáérinted a farához (nem rácsapsz) akkor ha vágtázik, azonnal szép, vagy ezaz, valami szó, amivel dícsérni szoktad...
2011. nov. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én lovagoltam egy lovat, aki nem kifejezetten ügető volt, de őt se nagyon sikerült vágtába ugratni. csak akkor volt hajlandó vágtázni ha az előttelévő ló is vágtázott. aztán ilyenkor általában az volt, hogy beelőzte a másikat, de egy félkör után megállt bevárni a másik lovat, hiába hajtottam tovább. aztán megpróbáltam pálcával, úgy már egészjól ment. és nem ütöttem-vágtam, csak egy picit odacsaptam neki mint más hajtósabb lovaknak. szóval szerintem te is kipróbálhatnád :) ez a ló nagyon félt az ostortól, de a pálca nem érdekelte. tehát az egyik nem zárja ki a másikat.
2011. nov. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
belső állítás nélkül normálisan nem lehet megtanítani ugyanis ezis hozzá tartozik a beugratáshoz.elöször is elkell nála érni ,hogy ütemesen tisztán ügesen ,sokszor lenyujtatni ,hogy adja fel a hátát így elkezdi használni a hátulját valamint rögzíteni kell nála az egyenletes támaszkodást és megtanítani fordulni a külső száron. Ha ezek megvannak akkor fogja csak tudni megcsinálni az átmenetet addig amíg nincs toló erő a hátuljából addig mindíg az elején lesz.A következőt ajánlom:Ha elérted nála a fent említett dolgokat akkor kezd el a beugratást a következő képpen,enyhe belső állítás,2 ütemet ülj le tanügetésbe ,derékal illetve egy határozott csizmasegítséggel emeld be. Ne vágtáz vele elsönek sokat és könyíts ki neki ,ha jó lábra ugrik be dícsérd meg.Elképzelhető .hogy nem veszi majd egyböl és belerohan majd ez természetes ilyenkor vedd fel lépésbe sétálj vele 2 kört és az egészet kezd ujból ,nagyvonalakban enyi.
2011. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ja és még anyi ha már "megfogja" a szárakat akkor összefog tolódni a csizmára és nem fog elrohani.
2011. nov. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A lovardába, ahol lovagoltam, hoztak az ügetőről egy ügető lovat. Olyan gyorsan ügettem vele, ahogy a többiek vágtáztak. Aztán az oktató mondta, hogy amikor már nagyon gyorsak vagyunk, próbáljam beugratni. És sikerült! Ja, és terepen szokott hozzá Ő is a vágtához. Az egyik legjobb paci lett belőle a lovardában.

Nem is értem, hogy miért kéne futószáron tanítani vágtázni a lovat, hiszen úgy neki sokkal nehezebb (tudtommal kis körön nehezebben vágtázik egy ló).

Egy ügető lovat nem lehet vágtába hajszolni, csak jármód váltásba "kérni".

2011. nov. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ügetők között is többféle van,de a legtöbbet nehéz átlovagolni,hisz régóta erre vannak kitenyésztve és azt tanulják csikókoruktol hogy nem szabad vágtázni.

Én az enyémet még aktív ügetőversenyző korában kis-és nagykörön tudtam beugratani,annyira rákapott hogy azóta westernben versenyez.

Ha sikerül körön beugratani hajtsd előre(föleg derékkal),mindegy hogy még a hátuljával más jármódban közlekedik,előbb utóbb rájön mit akarsz tőle.Ez amúgy is egy fajtajelgzetteség,olyan jármódokat tudnak előadni ami nem is létezik.A másik lovam a pont fordítva volt mint a tied az elejével ügetett a hátuljával vágtázott.ja és én nem ostoroznám,mert előjön belőle a versenyló és sose álsz meg,hajlamosak elrohanni sőt fölrakni a fejüket és néha félrefognak.Nem túl jó érzés.

Én még egyvalamit próbálnék meg,mivel az ügetők kocsiban mennek ezért ott nincs más csak a szársegítség,ott ha bármit el akarunk érni náluk, finoman megmozgatjuk a szájukban a zablát.Mikor épp "malacvágtában" közlekedik ezt megpróbálhatnád.

2011. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!