Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik vágta könnyebb? A...

Melyik vágta könnyebb? A vadász vágta (kikönnyítek), munka vágta (ülök), vagy a kengyelnélküli vágta?

Figyelt kérdés

2011. nov. 18. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
A "legkönnyebb" jelzőből biztos, hogy kiesik a kengyel nélküli vágta. A legkönnyebb szerintem a vadász vágta, vagy a kenter, de a vadásznál a ló gyorsan megy, és van, amikor alattam bakol, miközben kikönnyítek, és háát... az eléggé rémísztő :)
2011. nov. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!:-)

Milyen vágta az a kenter vágta?

2011. nov. 18. 21:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a lónak, vagy a lovasnak.


Lónak: Könnyített vágta, hiszen ilyenkor a hátát könnyíted.


Lovasnak: Szerintem a munkavágta, kengyellel :) Nem nehéz kiülni, csak csípővel kell előrefelé törölni, szinte elringat.

2011. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:-)
2011. nov. 18. 21:42
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
a síma kikönnyített....a vadászvágta nekem nagyon gyors leülni pedig kicsit fárasztó, kengyel nélkül pedig csak gyakorlás képpen kell.
2011. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

kenter:

Nyugodt, lassú és kímélő vágta. Három dobbanást hallunk. A külső hátsó láb dolgozik egyedül. :)

2011. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
71%
én még csak nemrég kezdtem,és nekem valahogy kengyel nélkül kényelmesebb,szóval mindig kiszedem a lábam belőle...
2011. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!:-))
2011. nov. 18. 22:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Vadászvágtázni ritkán szoktam, inkább munka, mert állandóan dolgoztatom szerencsétlen lovacskámat. :) Szerintem mindhárom nagyon könnyű, kengyel nélküli vágta helyett én inkább a nyereg nélküliért vagyok oda, ilyen musztáng/indián feelingben. :)

Szerintem megtanulni a vadászvágtát sokkal könnyebb, én is azt tanultam meg először, és csak utána a munkát, végül a kengyel nélkülit, bár én először elég komolytalan helyre jártam lovagolni, és csak később kaptam igazi edzőt.

2011. nov. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2011. nov. 19. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!