Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem "fogad el" a lovam?...

Miért nem "fogad el" a lovam? (lent)

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves "csikóm" (inkább már ló) és pár hónapja egy új helyre "Költöztünk" ahol a lovász a lovam előző tulajdonosa (hozzáteszem, hogy folyton babusgatja a lovam, simogatja, de a többi lóval ezt NEM csinálja) és elkezdett sunyítgatni rám a ló! De amíg a másik helyen voltunk a ló elfogadott, nyihogott nekem amikor megérkeztem hozzá, egyáltalán (!) nem sunyított, semmi.. de mióta idejöttünk folyton rámsunyít, nem is nyihog nekem, oda se jön hozzám, ha szólítom, csak néha. A lovászra nem sunyít, néha nyihog neki. :((((

A ló már több mint egy éve az enyém


Nagyon el vagyok keseredve, eléggé megváltozott a ló :(

Segítsetek, hogy mit csináljak, mert nem bírom így tovább ://


Normális válaszokat, köszönöm! :) 13/L


2011. nov. 19. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ég világon semmit nem tehetsz, kivéve, hogy továbbköltözöl. Lovász koromban én is szórakoztam azzal unalmamban, hogy mások lova felett átvettem az irányítást, ha az ember ért hozzá, akkor nagyon gyorsan nagyon magas szintre el lehet jutni. Szimplán azért, mert az ember együtt van napi 12-14 órában a lóval. Azt meg egy gazda se pótolja be az 1 órás lovagolgatás alatt (nem mellesleg tőlem jön a kaja - nekik isten voltam:D).

Ez van ismeretlen lónál, de a te lovászodnál jelentős a közös múltjuk, és láthatóan össze is illenek. Így semmi esélyed, hogy újra te legyél az első. Még akkor se, ha beszélsz a lovásszal erről, mert ő sem fogja tudni megtagadni a érzelmeit, mégha akarná se.

Szóval vagy szoksz, vagy szöksz. Vagy veszel kutyát...

2011. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a baj a bértartással. A ló főleg ahhoz kezd el ragaszkodni, aki többet törődik vele, aki szereti, és gondoskodik róla. Ezt most nagyon általánosságban írtam. Többet kellene vele lenned, foglalkozni vele, és nem csak lovagolni. Sok éve tenyésztek lovakat és lovagolok is, és a lovaim soha nem csináltak ilyet. Viszont amikor még gyerekkoromban bértartásban tartottuk a lovam, velem is ugyanez történt. Az egyik lány, aki besegített ott, nagyon rászállt a lovamra, és mivel ő a lovardától nem messze lakott, minden nap kinn volt nála, és persze a többi lónál. Vele nem szemtelenkedett a lovam, velem viszont egyre jobban, mintha nem is én lennék a gazdája. Aztán én is egyre többet voltam vele, és ismét megszeretett. Vittem neki nasit is, sokat foglalkoztam vele, vakargattam, simogattam, beszéltem hozzá, és új feladatokra tanítottam. A helyzet javult, és ismét előléptem fő kedvenccé. Ez azonban időbe tellett. Tudom, hogy bosszantó, de a lovadra ne úgy tekints, mint egy másik emberre, hanem, mint lóra. Vedd figyelembe a szükségleteit, az igényeit, és sokat törődj vele. Meglátod, hogy ismét te leszel számára a kedvenc.
2011. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

1. válaszoló: köszönöm, van kutyám is :D xD


Minden nap ki szoktam hozzá menni, általában napi 4-5 órát lent vagyok, és foglalkozom is vele, de... :/ Mindegy, a remény hal meg utoljára :)


Még egyszer köszönöm!

2011. nov. 21. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!