Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a lovam nincs patkolva,...

Ha a lovam nincs patkolva, akkor télen a havas, jeges úton hogy menjünk, hogy ne csúszkáljon?

Figyelt kérdés
A talaj nagyon jó minőségű, és a lovaknak sosem volt gondjuk vele, ezért nincsenek is patkolva. Télen viszont rettenetesen csúszkálnak. Alig lehet velük kimenni. A téli patkó az egyetlen megoldás, vagy van más is? Igazából nem sokat tudok a patkolásról. Télire milyen patkó az ideális? Utána nyáron is kötelező használni?

2011. nov. 15. 01:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%

Nem javaslom a patkót, max. ha hókivetős, ugyanis a patkóba belefagy a hó és szerencsétlen ló hógombócokon jár, ami kifejezetten problémás, szinte garantált, hogy gond lesz az ízületeivel ahogy billeg szegény.

Óvatosan kell menni a jégen patkó nélkül (egyébként ha nem valami kifejezetten téli patkó, akkor maga a vas úgy viselkedik, mintha szánkót tettél volna a lóra, szóval még rosszabb), de pl. a hó egyáltalán nem csúszik sőt, ha alatta nincs jég, akkor kifejezetten ideális lovaglótalaj. Még ugrani is bátran lehet havon.

Mivel fedeles versenyekre nem járunk, ezért én soha nem patkoltatom a lovakat télen, csak tavasztól őszig, versenyidőszakban.

2011. nov. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sarkas patkó. Elég csak télre, esetleg rakatsz bele kivehető hókivetőt. Porhóban nagyon jó lovagolni. Ha már ilyen ragadós, akkor sem kell kétségbe esni. Mi patkoltatunk télen, van hógombóc is, de sem nekünk, se más ismerősnek nem volt ebből problémája. Vigyél magaddal egy patakaparót, meg esetleg egy öngyújtót, ha aszfalt útra érsz ott kikaparod a patáit (esetleg kiolvasztod).
2011. nov. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kiegészítem: nyáron már elhagyható a patkó, meg az is elég már, ha első kettőre vannak vasalva.
2011. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a lovak télen "stopliscipőt" kapnak.Vídiás téli vasat sarkakkal,az elejére 2 vagy 4 sarokkal a hátuljára 6 sarokkal+nagy szögeket(ettől néz ki úgy mintha stoplis cipő lenne a lovon).Gyakran használ még a kovács főleg a ló elejére a patkó alá alátétet,igy nem tud a hó beleragadni.Amelyiknek meg nincs alátétje, mielőtt kimegyünk a lóval vastagon bekenjük a patáját patazsírral(főleg a talpi részt)és így egy ideig(amíg föl nem ázik a pata) nem ragad bele a hó.
2011. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
télre mi mindíg levesszük a patkót
2011. nov. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
én nem szoktam levenni télre sem,karámozásnál ,munka elött és után is kikaparom a patáját és akkor nem fagy be a patkó alá a jég.Igazából ha felraksz egy fémpatkót az még jobban csuszik mintha nem lenne rajta vas,legjobb megoldás a sarkalás.Ha felraksz egy téli patkót azt nem kötelező nyáron is használni,lehet cserélni másik fajtára bármikor vagy akár le is veheted ez a választott munkától függ.
2011. nov. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Mostanában láttam a lovasboltban lovaknak való "cipőt": gumiból készült, pata alakú (talppal) és fel kell csatolni a patára. Előnye hogy nem kell annyit vacakolni mint a patkolásnál, csak simán rácsatolod a lábára :)
2011. nov. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jól le lettem pontozva, pedig amit leírtam, valóság. Egyébként a soksarkas patkó addig jó lehet, amíg lovagolsz, de: ha sarkakkal áll a ló az istállóban, az sem a lábának nem jó, sem az istálló talajának. Azt meg nem részletezném, hogy mit tudnak csinálni egymással a lovak sarkas patkóval, ha véletlenül összerúgnak a karámban... Szerintem ha nem versenyzik és nem húz kocsit a ló, ritkán kell patkolni. Ha pataprobléma van, akkor gyógypatkó természetesen, de ez más eset. Hobbilovagláshoz teljesen fölösleges télen is a patkó.
2011. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Részemről nem pontoztalak le, mert hasznosat írtál, úgyhogy a zöld "hasznos" ikonra kattintottam.
2011. nov. 15. 19:22
 10/12 anonim ***** válasza:

13:28 vagyok

Versenylovunk vannak,úgyhogy muszály neki a "stoplis"cipő, de a legjegesebb talajon sem csúszkálnak nagy tempónál sem.A sarkak egyébként menetesek,úgyhogy ha nincs rájuk szükség kivehetők.

Nyáron van amelyik patkó nélkül versenyzik,de ahogy beáll a hideg egyből patkolva vannak. Előfördult már olyan, hirtelen lefagyott a talaj és a ló annyira eljárta a pataját hogy ömlött belőle a vér.

Egyébként a műanyag fölhúzható cipőt télire nem tartom túl jó ötletnek, mert a műanyag még jobban csúszik mintha "mezitláb" lenne a ló.

2011. nov. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!