Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg itt vég? :" (

Tényleg itt vég? :" (

Figyelt kérdés
Van egy idős kancánk (21). Autoimmun betegség miatt az egyik szemére megvakult. Ma reggel vettük észre hogy egyik szemére se lát. Mm hiába rángatjuk a kezünket a szeme előtt akár milyen közel, a szemhéja se mozdul. A nap nagy részében a karámfát "támasztja" leginkább amiatt hogy tudja hogy ott biztonságba van. Látszik rajta hogy az egyetlen amire támaszkodik az a hangok és szagok. Hiába tartok előtte csendben egy marok lucernát, nem reagál, se zabra....se a répára, csak akkor hogy ha cuppogok neki, akkor megkeresi a répát a kezembe és elveszi. A fejét a vállamnak dönti és úgy eszi meg amit adok. Nem hiszem, hogy egy 21 éves lónak így kelljen, hogy véget érjen az élete!! Bár úgy látszik hogy elfogadta hogy vak. :(
2011. nov. 20. 19:23
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Biztosan beszélek majd az állatorvossal. Nem csak szertő társ hanem kiválló ugró ló. Jó nyilván nem kell úgy kezelni mint aki elpusztult. De na, olyan furcsa hogy nem tudok mi kezdeni a helyzettel. Mert az egész vakság, két hét alatt játszódott le. Egy szemével még ugrottunk, de leginkább rajta látszik az hogy beletörődött a sorsába, mégis teljesen megváltozott. Nem is tudják itt sokan, hogy mi van köztem és a lovam között. Vakon ugyan már nem lovagolhatunk együtt de még táram lehet, sokáig, remélem!! Szóval ha azt mondjátok nem teljesen reménytelen a helyzet...

Na de akkor is az a ló akihez reggel felkeltél 2 hete vagy 1 hogy kimenjetek egy jót terepre a párás levegőbe, az a ló kora reggel ha kinézel az ablakon azt látod hogy ott áll a karám hátsó végében egymagába, beletörődve sorsába. Nagyon fáj...:( Jó lenne ha csak túl dramatizálnnám..:(

2011. nov. 20. 21:02
 12/25 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek is rossz volt mikor az első lovát el kellett altatnia, mert annyira tropák voltak 18 évesen a lábai, hogy muszáj volt, mert alig bírt állni. Hosszú évekig voltak a legjobb barátok, de sajna el kellett engednie, mert csak szenvedett.

Te látod a lovad állapotát, neked kell tudnod, hogy meddig mehettek el. 21 évesen már nehezen szokja meg az új állapotot, biztos nehezen viseli ezt a változást.

2011. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Tudom. :( Csak egyik részem azt mondja hogy még nem olyan vészes a másik meg azt hogy szörnyen szenved és nem tudom melyiknek higgyek. Bár már kezdek a felé hajlani hogy nem kéne már szenvedtetni. Túl van más a féykorán, szép élete volt. :) Azt mondják a jó csődör vagy le sántul vagy megvakul. Na ő nem csődör de jó ló!! :)
2011. nov. 20. 21:24
 14/25 anonim ***** válasza:

Szegény :'( az enyém is 21, én is félek hogy bármi történhet vele, kérdezd meg a dokit hogy ő mit tenne.

És válaszolók könnyen mondjátok hogy altassa el de vele van már (valószínű) évek óta azért ez nem olyan mintha csak iskola ló lenne hogy jó esetben annyi kapcsolatod van vele hogy leápolod meg felnyergeled..


részvétem kedves kérdező :'((

2011. nov. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Egyik válaszolónak: De igen, könnyű azt mondani, hogy altassa el, és szerintem ha tényleg annyira rossz lenne a ló állapota, és ez lenne az egyetlen megoldás, ő is könnyedén megtenné, ha tudja, hogy ezzel segít a lován. Akármennyire is szeretsz valakit, ha látod, hogy szenved, és a kezedben a lehetőség, hogy véget vess a szenvedésének, szerintem bárki megtenné. Ráadásul az altatás fájdalommentes, a legjobb módszer... Sajnálom:/
2011. nov. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Ó, Istenem... :"( Annyira sajnálom... Próbálj vele lenni, amennyit tudsz, egyébként meg most lehet, hogy le leszek pontozva, de vakon is lehet lovagolni. Semmi sem lehetetlen! A bizalmat nem látni kell, hanem érezni, és ha bízik benned, akkor nem a szemére fog hagyatkozni, hanem rád :)

Most még neki is nagyon furcsa, de reménykedjünk benne, hogy majd csak megszokja. Persze arra ne számíts, hogy vígan fog még valaha bakolászni, és amikor ott áll a karám kerítésénél, se az jusson eszedbe, hogy jajj szegény, hanem az, hogy Ő így érzi magát biztonságban, és a körülményekhez képest neki most így a legjobb.

2011. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azt a részed ami altatni akarja sürgősen végezd ki! Látszik, hogy nem volt még vak állatod. Ők nem fogyatékosok, nem úgy, ahogy te gondolod. A világképük más, de csak ennyi. Ha nincsenek fájdalmai, akkor za altatás szóba se szabadjon kerülni.

Csak ugye itt is az a baj, hogy nem segítesz neki, egymaga meg nyilván nem fog percek alatt alkalmazkodni. De mondjuk próbáld ki, hogy bekötöd a szemed, és úgy mászkálsz az udvaron. Aztán kezdj szélcsengőket, segítő tárgyakat elhelyezni. Amit te tudsz használni, azt a ló is fogja tudni. Segíts neki siratás helyett!

2011. nov. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Most le leszek pontozva, de én régebben egy könyvben azt olvastam, hogy egy teljesen vak ló sokkal magabiztosabb, mint egy félig vak. (Sajnos már nem tudom, hol) Nyugodtan lehet rajta lovagolni terepen, akárhol.

Meg miért ne fogadná el, hogy vak? Az állat nem ember, nem gondol arra, hogy "Jaj, megvakultam! Én nem is akarok tovább így élni! stb"

Szóval sztm kicsit korán feladod...

2011. nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm! Akkor kicsit megpróbálom magamat helyre pofozni, hogy akkor ez mégsem a vége a dolgoknak. Lehet hogy ezt a lovaglás dolgot ki próbálom majd, de nem akarok rá nyerget rakni. Terepre pláne nem akarom, vinni, ha ott megijed valamitől abból nagy baleset lenne. :/

Persze vele leszek és támogatom amibe csak tudom. :)) Köszönöm szépen a segítséget!!

2011. nov. 21. 15:17
 20/25 anonim ***** válasza:
Próbáld ki szőrén nyugodtan, nincs abba se semmi gond, sőt, én kifejezetten szeretek szőrén menni. :) De a vakság még nem zárja ki a nyerget sem :D
2011. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!